اجتماعی

برگزاری رزمایش تحول و توانمندسازی محلات کم‌برخوردار در همدان

رزمایش جهادی تحول و توانمندسازی محلات کم برخوردار همدان در روز ۲۹ تیرماه با حضور دستگاه‌های اجرایی استان و معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان، در دبیرستان فدک کوی کوثر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین سیدمهدی وفایی در آیین افتتاحیه این مراسم گفت: این طرح از سال ۱۴۰۰ در کشور شروع شد و هدف از آن توانمندسازی محلات کم برخوردار است.

وی افزود: در طرح فوق هدف‌گذاری برای ۲۰۲۰ محله است که از این تعداد ۴۴ محله به استان همدان تعلق دارد‌.

وفایی عنوان کرد.: در این طرح بنا نیست خدماتی ارائه شود بلکه به دنبال توانمندسازی این محلات هستیم تا بتوانند خود را اداره کنند، همچنین طرح اجتماع‌محور است و جمعیت این محلات با ایجاد تشکل‌های محلات شکل گرفته و قرار است مسائل و مشکلات را شناسایی کنند.

وفایی با بیان اینکه پایه و اساس طرح بر کمک‌های مردم محلات است، افزود: مردم‌ محلات کمتر برخوردار تحت عنوان سمن‌ها، نیازهای محله را احصا می‌کنند و زمانی که نیازها مشخص شود مسیر رفع آنها کوتاه‌تر خواهد شد‌.

وی تصریح کرد: به همین منظور خانه‌هایی در این محلات شکل گرفته که توسط اهالی تشکیل شده و نفر به نفر و خانه به خانه نیازها را شناسایی و به مسئولان منتقل می‌کنند.

وفایی بیان کرد: مهمترین مرحله در برنامه‌ریزی مرحله شناخت وضع موجود است و اگر تصویری واقعی از وضع موجود داشته باشیم بهترین خروجی را خواهیم داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن