اجتماعی

روند اجرای طرح ” از آبخیز تا جالیز ” تسریع شود

دکتر هادی بیگی نژاد؛ نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت جهاد کشاورزی با دکتر محمدعلی نیکبخت ملاقات و مطالبات حوزه جهاد کشاورزی شهرستان را از عالی ‌ترین مقام این وزارتخانه پیگیری کرد، که یکی از این مطالبات لزوم تسریع در روند اجرای طرح ” از آبخیز تا جالیز ” بود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ در این جلسه دکتر هادی بیگی نژاد؛ نایب ریییس کمیسیون انرژی ضمن ابراز گلایه از روند کند اجرای طرح “از آبخیز تا جالیز” و پیاده سازی مصوبات قبلی در مورد این طرح، تسریع در تامین مقدمات و اجرای آن را از وزیر جهاد کشاورزی و معاونین وی مطالبه کرد.

دکتر محمدعلی نیکبخت؛ وزیر جهاد کشاورزی نیز با تاکید بر لزوم اجرای این طرح در سال ۱۴۰۲، دستورات لازم را به معاونین حاضر در جلسه و مدیرکل استان همدان به صورت تلفنی ابلاغ کرد.

طرح ” از آبخیز تا جالیز”، پژوهشی جامع و جدید در حوزه مدیریت منابع آب و آبرسانی در حوزه کشاورزی است که مطالعات و تدوین آن با پیگیری بیگی نژاد توسط جهاد کشاورزی استان و شهرستان ملایر انجام شده و در گام نخست در روستاهای جوزان و علی آباد پیاده سازی خواهد شد.

گفتنی است؛ آبخیزداری در حوزه های آبریز، تقویت سفره های آب زیر زمینی، بهینه سازی و بهسازی کانال‌های انتقال آب، لایروبی و احیا قنوات و آبیاری نوین و تحت فشار، مهمترین بخش‌های این طرح محسوب می شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن