اجتماعیکشاورزی

انتقاد از عدم برخورد با کشتارگاه‌ها در گران‌فروشی قیمت مرغ

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری همدان گفت: هیچ کمبودی در تامین کالاهای اساسی در همدان وجود ندارد و تنها باید شبکه توزیع و نظارت تقویت شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین اسدالله ربانی‌مهر با انتقاد از عملکرد کشتارگاه‌ها در نحوه فروش و توزیع مرغ در همدان اظهار کرد: چرخه تولید و توزیع مرغ از جوجه ریزی تا بازار نیازمند تعیین قیمت است، اما متاسفانه در بعضی موارد قیمت مصوب اجرا نمی‌شود و همین موضوع باعث گرانی و کمیابی مرغ در بازار می‌شود.

وی افزود: بعضی کشتارگاه‌ها قیمت قانونی و مصوب را رعایت نمی‌کنند و مرغ را به قیمت بالاتر و با فاکتورهای غیر واقعی می‌فروشند و مرغ‌فروشان مجبورند قیمت را بالاتر از قیمت مصوب در بازار بفروشند و در ماههای اخیر تخلفات کشتارگاههای محرز بوده است اما برخورد قانونی نشده است‌.

ربانی‌مهر عنوان کرد: عملکرد کشتارگاه ها نیاز به نظارت دارد و دستگاه‌های نظارتی باید با کشتارگاه‌هایی که قیمت مصوب را رعایت نمی‌کنند برخورد قانونی داشته باشند.

وی افزود: در برخورد قانونی با کشتارگاهها با توجه به اهمیت حوزه غذایی مردم نباید کوتاهی شود.

ربانی‌مهر گفت: کشتارگاه ها موظف هستند برای توزیع گوشت مرغ به صورت روزانه فاکتور صادر کنند در غیر اینصورت مرتکب تخلف شدند.

وی عنوان کرد: توزیع کالاهای اساسی و نظارت بر بازار کالاهای اساسی اولویت کارگروه تنظیم بازار است.

ربانی‌مهر اظهار کرد: بازرسی و نظارت بر بازارهمدان ۴۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است‌.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری همدان گفت: در همدان در حوزه تامین و توزیع کالاهای اساسی هیج مشکلی وجود ندارد و باید نظارت در توزیع بیشتر شود و با واسطه ها برخورد شود و شبکه توزیع و نظارت تقویت شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن