اجتماعی

صدور 1000 جواز کسب رسمی فعالیت در صنف خیاطی ملایر

نماینده مردم ملایر در مجلس با دعوت از فعالان عرصه پوشاک شامل اعضای اتحادیه خیاطان و اتحادیه فروشندگان پوشاک، نشستی راهبردی را با هدف برنامه ریزی برای برنامه عمل خوشه پوشاک و همچنین طراحی یک نقشه راه توسعه در این حوزه، برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ دکتر هادی بیگی نژاد گفت: با پیگیری‌های انجام شده، سال گذشته “خوشه پوشاک ازندریان و ملایر” به عنوان سومین خوشه در شهرستان ملایر ثبت شد.

وی افزود: با توجه به اینکه برنامه‌های عمل این خوشه طی یک سال گذشته صرفا در سطح شهر ازندریان بود، در این نشست رسما فاز جدیدی در حوزه عمل خوشه پوشاک آغاز شد که در واقع شامل گسترش از سطح شهر ازندریان به سطح شهرستان ملایر بود.

نماینده ملایر ادامه داد: حدود 1000جواز کسب رسمی فعالیت در صنف خیاطی ملایر صادر شده و بالغ بر ۱۵ هزار نفر از مردم شهرستان در این عرصه فعال هستند و این گواهی بر اهمیت و اولویت این صنعت در شهرستان ملایر است.

وی ادامه داد: با طراحی و اجرای برنامه‌های عمل خوشه پوشاک در سطح شهرستان، شاهد تکمیل زنجیره ارزش در این عرصه خواهیم بود که نهایتا منجر به رشد درآمد فعالان این صنعت و در واقع خلق ارزش افزوده و ثروت بیشتر برای ملایر خواهد شد.

بیگی 2نژاد تصریح کرد: افق پیش رو این است که در کنار “مبل و منبت” و “انگور و کشمش”، “صنعت پوشاک” به عنوان سومین مولفه رشد و توسعه اقتصادی شهرستان ملایر در سطح ملی معرفی شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن