ورزشی

آشفتگی یک روز مانده به شروع لیگ

بیداد بی‌تدبیری و مدیریت غلط

در فاصله یک روز مانده تا شروع بیست و سومین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر، تیم های مدعی قهرمانی در این دوره به خاطر رقم های سنگین قرارداد با برخی بازیکنان نتوانسته اند مجوز بازی بگیرند!

فصل بیست و سوم از لیگ برتر فوتبال ایران روز چهارشنبه (۱۸ مرداد) با برگزاری پنج بازی در شرایطی آغاز خواهد شد که در فاصله یک روز مانده تا آغاز این مسابقات تیم‌های مدعی مثل استقلال، پرسپولیس و سپاهان نتوانسته اند مشکلات خود را حل کنند و برخی بازیکنان این تیم‌ها مجوز بازی ندارند.

این مشکل از آنجا پیش آمده است که به دلیل رقم‌های سنگین و بالایی که این تیم‌ها به بازیکنان خود پرداخت می‌کنند، سقف بودجه را رد کرده اند یا این که بدهی‌هایی از فصول گذشته به بازیکنان داخلی و خارجی دارند که منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالات آنها شده است.

منصور قنبرزاده نایب رئیس فدراسیون فوتبال با تأیید این موضوع در توضیح بیشتر صادر نشدن کارت بازیکنان تیم‌های مدعی گفت: هنوز پنجره ۵-۴ تیم بسته است که در میان آنها تیم‌های پرسپولیس و استقلال و سپاهان هم حضور دارند.

وی در مورد دلایل این اتفاق گفت: به دلیل بدهی‌های داخلی که باشگاه پرسپولیس دارد پنجره این تیم بسته است. البته روز دوشنبه برخی امور مربوط به حل این مشکل انجام شد و امروز چهارشنبه هم ادامه کارها پیگیری خواهد شد.

قنبرزاده در ادامه عنوان کرد: استقلال، پرسپولیس و بخشی از قراردادهای سپاهان هنوز ثبت نشده و باید راستی آزمایی شوند. این تیم‌ها باید بتوانند تعادل بودجه‌ای خود را برقرار کنند. تا الان که راستی آزمایی کرده‌ایم، پرسپولیس و استقلال هنوز ثبت سامانه نشده‌اند اما سایر تیم‌ها سقف را رعایت کرده‌اند. مجموع سقف دو تا سه تیم بالاتر بوده که باید قراردادهایشان یا تعداد بازیکنان خود را کم کنند.

بی تدبیری و ضعف مدیریت در باشگاه‌های فوتبال ایران که در ابعاد مختلف مشخص و عیان است، این بار به نوع دیگری خود را نشان داد و اقداماتی که باید از هفته‌ها قبل انجام می‌شد و کارت بازی بازیکنان دریافت می‌شد، در فاصله یک روز مانده به شروع لیگ هنوز نیمه کاره است که این اتفاق مشکلاتی را برای باشگاه‌ها، کادر فنی و خود بازیکنان به وجود خواهد آورد.

پرداخت رقم‌های میلیاردی سنگین به بازیکنان برای ۹ ماه و داشتن برخی روابط پشت پرده مالی برای دور زدن قانون سقف بودجه، باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی برای تیم‌ها و فوتبال ایران شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن