اجتماعیاقتصادی

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین کارخانه شیشه کشور با ۸۰۰۰ میلیارد تومان در ملایر

فرماندار ملایر از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین کارخانه شیشه با ۸۰۰۰ میلیارد تومان همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: بودجه شهرستان ملایر در سال ۱۴۰۲ از محل‌های مختلف، ۲۰۲ میلیارد تومان است که نسبت به بودجه سال گذشته رشد ۵۰ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی در نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ملایر، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود این رقم بودجه تا پایان سال به بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بودجه شهرستان ملایر در سال ۱۴۰۱، بالغ بر ۱۳۳ میلیارد تومان بود که از این رقم ۷۰ درصد آن تخصیص یافته است، ادامه داد: میانگین تخصیص شهرستان ملایر ۲ درصد نسبت به میانگین استانی با ۶۸ درصد بیشتر است.

اسماعیلی افزود: ۹۸ درصد اعتبارات در اختیار وزاتخانه‌ها و ادارات کل استان است که مدیران باید جذب اعتبارات را از طریق ادارات کل و وزارتخانه مرتبط پیگیری و از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: در تخصیص اعتبارات بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان هیچ تبعیضی قائل نشده‌ایم و بر حسب نیاز و اولویت‌ها، اعتبارات توزیع شده است.

فرماندار ملایر گفت: برخی دستگاه‌های اجرایی عملکرد بهتر و برخی عملکرد خوبی در جذب اعتبارات نداشتند و مدیران در فرصت باقیمانده تا پایان شهریور حداکثر تلاش خود را برای جذب اعتبارات باقیمانده به کار گیرند.

وی با تاکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم اعتبارات این شهرستان در جای دیگری هزینه شود، اظهار کرد: مسئولیت مستقیم روسای ادارات نظارت بر پروژه‌ها است و مبادله موافقت‌نامه‌ها در اسرع وقت انجام شود.

اسماعیلی گفت: سال گذشته مجموع اعتبارات شهرستان ملایر ۶۰۰۰ میلیارد تومان شامل ۱۳۳ میلیارد تومان بودجه سال ۱۴۰۱، بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان اعتبارات ملی و دو هزار میلیارد تومان اعتبارات مصوب سفر استانی رئیس جمهور بود.

وی با بیان اینکه عمده کارکرد مدیران باید در حوزه مدیریت صرف شود، افزود: واحد خوراک دام ملایر پس از چند سال با پیگیری‌های انجام شده احیا و در هفته دولت امسال افتتاح می‌شود که روزانه قادر به تولید ۳۰ تُن خوراک دام است.

فرماندار ملایر ادامه داد: شرکت ذوب آهن و فولاد جعفری با سرمایه‌گذار جدید احیا و راه‌اندازی مجدد خط تولید آن بزودی انجام می‌شود، همچنین عملیات اجرایی پروژه‌های بزرگی همچون کارخانه سیگار ملایر یا هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، بزرگترین کارخانه شیشه کشور در ملایر با ۸۰۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و پالایشگاه انگور با هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در هفته دولت آغاز می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کارخانه تولید دستکش لاتکس با بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری همزمان با هفته دولت افتتاح می‌شود، گفت: اَبَر پروژه نهضت ملی مسکن ملایر در تاریخ شهرستان بی‌نظیر است و در گام نخست ۵۰۰ هکتار به شهر ملایر، سامن و زنگنه هر کدام ۳۰ هکتار و جوکار ۳۵ هکتار زمین الحاق شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن