سیاسی

35613 داوطلب نمایندگی مجلس پیش ثبت‌نام کردند

یک روز مانده به پایان نام نویسی‌ها، ۳۵۶۱۳ نفر موفق به پیش‌ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی شده اند.

محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخاب کشور عصر شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ از عبور حد نصاب پیش‌ثبت‌نام‌کنندگان از حد نصاب روز نخست خبر داد و  درباره بازه سنی متقاضیان داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: بازه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال، ۳۷ درصد، سنین ۴۰ تا ۵۰ سال، ۳۶ درصد، بازه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال، ۲۲ درصد و بازه سنی ۶۰ تا ۷۵ سال، ۵ درصد از متقاضیان را تشکیل می‌دهند.  

وی درباره ترکیب تحصیلات متقاضیان بیان داشت: کارشناسی ارشد ۷۱ درصد، دکتری ۱۵ درصد، کارشناسی با سابقه ایثارگری و نمایندگی مجلس ۱۱ درصد و مدرک حوزوی ۳ درصد از تحصیلات متقاضیان را شامل می‌شود.  

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: ۴۰۰ نفر از متقاضیان سابقه نمایندگی در دوره‌های نهم، دهم و یازدهم را دارند که ۲۲۷ نفر از این متقاضیان مربوط به دوره یازدهم هستند.

اسلامی در پایان توصیه کرد که به دلیل اینکه فردا روز آخر است و پیش‌ثبت‌نام پایان می‌پذیرد، متقاضیان توجه کنند به طور متوسط ۱۵ دقیقه برای تکمیل اطلاعات هویتی و بارگذاری مدارک زمان نیاز است. بنابراین، زمان خود را مدیریت کنند زیرا لینک رأی ساعت ۱۸ غیرفعال شده و دیگر امکان پیش‌ثبت‌نام وجود ندارد.

براساس قانون جدید انتخابات مجلس شورای اسلامی، امسال برای نخستین بار و با هدف تسریع در رسیدگی به مدارک و مستندات متقاضیان داوطلبی نمایندگی مجلس، مرحله پیش ثبت نام اجرا می شود و افراد متقاضی تا ۲۲ مرداد فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه وزارت کشور نسبت به ثبت نام اولیه و بارگذاری مدارک اقدام کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن