اجتماعیاقتصادی

ذوب‌آهن ملایر جان تازه می‌گیرد

فرماندار ملایر گفت: در راستای جشن بزرگ احیای واحدهای تولیدی در نقاط مختلف کشور، امروز شاهد یک نمونه از احیای واحدهای تولیدی در شهرستان ملایر هستیم که صدها میلیارد تومان قیمت روز این واحد است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی در جریان بازدید از مراحل تست و راه‌اندازی شرکت ذوب آهن آلیاژی و واحد نورد این شرکت با حضور سرمایه‌گذار و مدیریت جدید شرکت، افزود: احیای واحدهای تولیدی راکد و بازگرداندن آنها به چرخه تولید، یکی از مهمترین سیاست‌های دولت سیزدهم است که دولت برای آن برنامه‌ریزی دارد و با تمام توان آن را دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: پیرو سیاست‌های دولت مردمی و انقلابی‌ آیت‌الله رئیسی، پیگیری‌های لازم با حمایت‌های استاندار همدان، برای احیای شرکت ذوب آهن آلیاژی ملایر انجام شد.این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت ذوب و نورد آلیاژی ملایر بالغ بر ۲۰ سال سابقه تولید دارد که در روزهای ابتدایی شروع به کار، تولید بالایی داشت، اظهار کرد: بعد از مدتی این واحد بزرگ صنعتی با مشکلاتی مواجه شد و بدهی‌هایی به بانک‌ها و دستگاه‌های خدمات‌رسان و تعطیلی‌های مکرری که برای این واحد صورت گرفت، در نهایت یکی از چالش‌های بزرگ صنعتی استان و شهرستان شد.

فرماندار ملایر افزود: در راستای جشن بزرگ احیای واحدهای تولیدی در نقاط مختلف کشور، امروز شاهد یک نمونه از احیای واحدهای تولیدی در شهرستان ملایر هستیم که صدها میلیارد تومان قیمت روز این واحد است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه به دلیل برخی اشکالاتی که در مجموعه فعالیت‌های این شرکت رخ داد، بدهی آخر آن که حسابرسی شد، بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد شد، گفت: با تدابیر صورت گرفته و مجموعه اقدامات، هدایت‌ها و حمایت‌های استاندار، در روزهای اخیر شاهد تغییر مدیریت این شرکت هستیم.وی خاطرنشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، یکی از سرمایه‌گذاران در حوزه صنعت و معدن، در ملایر حاضر شد و مدیریت شرکت ذوبدآهن را بر عهده گرفت و شاهد احیای این واحد بودیم.

این مقام مسئول افزود: با احیا و راه‌اندازی مجدد، این واحد جزء یکی از بهترین واحدهای کشور خواهد بود، محصولات باکیفیت در تُناژ بالا تولید و مجددا کارگران با حداکثر ظرفیت به کار بر می‌گردند و شاهد روزهای خوب این صنعت بزرگ در ملایر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در این بازدید، تست و راه‌اندازی مجدد خط تولید این واحد آغاز شد، گفت: مواد اولیه لازم برای تست و راه‌اندازی مجدد این واحد خریداری شده و به سرعت طی هفته‌های آینده با حداکثر ظرفیت تولید خواهد کرد.

اسماعیلی اظهار کرد: با سرمایه‌گذار جدید توافق کردیم که سرمایه‌گذاری مجدد برای طرح توسعه شکل گیرد و چند هزار میلیارد تومان برای طرح توسعه و تکمیل خط تولید سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن