اجتماعی

نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش تعیین تکلیف می‌شوند

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکل کمبود معلم در سطح کشور، توضیح داد: کارشناسان معتقدند که ما تا سه سال پیک دانش آموزان را خواهیم داشت بعد از سه سال با افول تعداد دانش آموزان مواجه می‌شویم، به همین منظور معتقدند استخدام معلم در این مدت سبب می‌شود که بعد از سه سال با مازاد معلم مواجه شویم.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ دکتر هادی بیگی نژاد جمعه ۲۷ مرداد ماه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه قطعاً افزایش استخدام معلمان، نیازمند ردیف مالی در سطح کشور است، افزود: امسال وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است که اکثر نیروهای خرید خدمات در آموزش و پرورش را با برگزاری آزمون جذب کند و این افراد تعیین تکلیف می‌شوند.

نماینده مردم ملایر در ادامه با تاکید بر اینکه امسال افزایش قیمت بنزین در کار نیست، افزود: موضوع افزایش قیمت نان نیز به استانداری‌ها واگذار شده تا در این زمینه تصمیم بگیرند.

وی گفت : بنده معتقدم افزایش قیمت نان به مردم ضربه می‌زند؛ چرا که در حال حاضر کیفیت نان پایین است از سوی دیگر افراد با تجربه به دلیل عدم درآمد کافی، از گردونه کار نانوایی‌ها خارج شده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در ادامه با بیان اینکه بحث ناترازی در بحث بنزین ، برق، گازوئیل و گاز همچنان با ما خواهد بود، افزود: حل این مشکل نیازمند همراهی مردم و جرات، مدیریت و برنامه‌ریزی مسئولین است.

وی با اشاره به اینکه مردم پای تصمیمات سخت می‌ایستند به شرط آنکه خود مسئولین نیز پای کار نظام و تصمیمات خود بایستند و تبعات آن را قبول کنند، افزود: تولید هر کیلووات ساعت در حوزه برق ۵۰۰ تومان هزینه برای ما دارد، دولت هر کیلووات ساعت برق را ۵۵۰ تومان می‌خرد و به مردم ۱۰۰ تومان می‌فروشد، و پرداخت ما به تفاوت این قیمت را دولت تقبل می‌کند.

بیگی نژاد با اشاره به اینکه با این روند دولت به نیروگاه‌های برق و بخش خصوصی بدهکار می‌شود، گفت: نتیجه‌اش این می‌شود که امروز دولت حدود ۸۰ تا ۹۰ هزار میلیارد تومان به نیروگاه‌های برق بدهکار است و این امر سبب شده در سطح کشور کسی نسبت به تولید انرژی برق رغبتی نداشته باشد و یک ناترازی مالی به وجود بیاید.

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه میزان توزیع برق در تابستان در سطح کشور روزانه ۶۲۵۰۰ مگاوات است، افزود: این در حالی است میزان مصرف ما روزانه بالاتر از این مقدار است و همین امر سبب شده که در بحث تامین برق کشاورزی، صنعت و مصارف خانگی مجبور به اعمال خاموشی شویم تا بخشی از این موضوع جبران شود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس رفع این مشکل ناترازی را زمانبر دانست و افزود: قیمت نامناسب و مسئله بهینه سازی به دلیل ضعف مدیریت موجود ، سبب ایجاد این ناترازی در سطح کشور شده است.

بیگی نژاد با اشاره به اینکه همین مشکل را در حوزه گاز و نفت نیز داریم، اظهار کرد : ۱۱۳ میلیون لیتر ظرفیت گاز و بنزین سطح کشور است در حالیست که میزان تولید شده ۱۰۵ میلیون لیتر است، فاصله بین تولید و مصرف زیاد بوده و این امر ما را مجبور به واردات بنزین و گازوئیل کرده تا نیاز کشور تامین شود.

وی با تاکید بر اینکه باید سالانه چندین میلیارد دلار برای واردات گازوئیل و بنزین به کشور هزینه کنیم، افزود: در حال حاضر قیمت تولید بنزین را تقریباً با مردم صفر حساب می‌کنیم ، این در حالیست که قطعاً قیمت تمام شده بنزین برای فروش به مردم بیش از قیمت حال حاضر آن است.

نماینده مردم ملایر با اشاره به اینکه در حال حاضر در حوزه گازوئیل و بنزین روزانه ۲۰ میلیون لیتر قاچاق در سطح کشور رخ می‌دهد که رقم بسیار بالایی است، افزود: برای رفع این مشکل دو نظریه وجود دارد که شامل نظریه یارانه‌ای و نظریه آزادسازی قیمت بنزین است.

بیگی نژاد با اشاره به اینکه در این زمینه هنوز در سطح کشور به یک جمع‌بندی نرسیده‌ایم، افزود: حدود ۵۰ سال است که کشور با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند و حل آن نیازمند شجاعت، تدبیر و برنامه‌ریزی مسئولان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حتی اگر در مواردی با مسئولین اختلافاتی وجود داشت، هرگز آرامش نسبی سطح شهرستان را تحت شعاع قرار نداده‌ام ،افزود: سعی کردم اختلافات به میان مردم کشیده نشود و مردم درگیر جنگ قدرت نشوند.

نماینده مردم ملایر خاطرنشان کرد: در سطح کشور نیز تمرکزم را روی کمیسیون انرژی که تخصص اصلی بنده است، قرار داده‌ام، سال اول دبیر کمیسیون انرژی بودم، سال دوم و سوم نماینده کمیسیون انرژی در کمیسیون تلفیق بودجه بوده‌ام و اخیراً با حکم رئیس جمهور، مسئول هیئت نظارت بر قرارداد‌های نفتی انتخاب شده‌ام و نایب رئیس کمیسیون مجلس هستم.

بیگی نژاد با تاکید بر اینکه همه این موارد نشان دهنده اعتماد طرف مقابل به بنده است، افزود: کمیسیون انرژی در مجلس یک کمیسیون قابل قبول بوده و نظرات کارشناسی آن در تصمیمات مجلس اثرگذار است.

وی در ادامه تصریح کرد: در سطح شهرستان ملایر نیز تلاش کردیم به دستگاه‌های اجرایی کمک کنیم تا به اهداف و وظایف خود به خوبی عمل کنند، در حوزه آب ،برق، بنیاد مسکن، بهداشت و درمان و راه اقدامات چشمگیری داشته‌ایم و عملکرد بنده نسبت به دوره‌های قبلی نمایندگان ملایر بهتر بوده است.

بیگی نژاد اظهار کرد: در حوزه برق و آب، از روستاهای شهرستان بازدید داشته‌ایم و درخواست روستاییان را با حضور مدیران کل و مدیران شهرستانی بررسی کرده و در حد توان و بضاعت مشکلات آنها را رفع می کنیم.

نماینده مردم ملایر افزود: در سال گذشته رفع مشکلات ۲۷ روستا در حوزه آب، برق ، بنیاد مسکن، قنات، خانه ورزش و بهداشت را در دستور کار قرار دادیم و با پیگیری‌های صورت گرفته اعتبارات جداگانه‌ای را علاوه بر اعتبارات دستگاه‌های اجرایی مربوطه، در این حوزه‌ها دریافت کرده و در روستاها هزینه کردیم.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری نیز رفع مشکلات ۲۵ روستا را جامعه هدف خود قرار داده‌ایم، افزود: به زودی مسئله برق و طرح هادی این روستاها محقق می‌شود ، همچنین در سال گذشته در ۶۰ روستا طرح هادی به مرحله اجرا درآمده است و خوشبختانه در زمینه رفع مشکلات مردم با همفکری دستگاه‌های اجرایی به یک هم افزایی رسیده‌ایم.

بیگی نژاد از افزایش تبدیل سیم‌های مسی به کابل‌های خود نگهدار، افزایش تعداد نصب ترانس‌های برق، تحول عظیم در حوزه آب و فاضلاب ملایر و دریافت ردیف بودجه ملی در این زمینه، اجرای پروژه آبرسانی در ۳۷ روستا، دریافت ردیف بودجه ملی برای دانشکده پرستاری ملایر و افزایش تعداد رشته‌های این دانشکده، دریافت ردیف بودجه ملی برای بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی ملایر و دریافت ردیف بودجه ملی برای مجموعه تفریحی توریستی مینی ورلد خبر داد.

نماینده مردم ملایر با اشاره به اینکه آغاز به کار پروژه بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی ملایر نیازمند پیگیری و پای کار بودن مسئولین استانی و شهرستانی است، افزود: امسال ۲۰ میلیارد تومان برای مجموعه مینی ورلد ردیف اعتبار ملی اخذ کردیم و انتظار داریم تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن