اجتماعیکشاورزی

بسیج منابع و امکانات وزارت نیرو برای رفع مشکلات آب و برق ملایر

دکتر هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و نایب رییس کمیسیون انرژی با اخذ دستور ویژه از محرابیان؛ وزیر نیرو در مورد اجرای طرح آبرسانی برای برخی روستاهای محروم شهرستان ملایر، با دعوت از مسئولین مربوطه در وزارت نیرو، آبفای کشور و آبفای استان همدان، برنامه ریزی فوری برای اجرای این پروژه و عناوین روستاهای هدف آن را در نشستی تخصصی و چهار جانبه پیگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ پس از بحث و بررسی، در نهایت اجرا و پیاده سازی طرح آبرسانی روستایی برای هفت روستای نامیله، جوراب، مصلحان، پیهان، ملیان، علمدار علیا و علمدار سفلی مصوب شد که عملیات اجرایی آن پس از اختصاص اعتبارات ملی (از محل دستور ویژه وزیر نیرو)، به زودی آغاز می شود.

دکتر روغنی، معاون وزیر نیرو و پیگیری کننده ویژه اجرای این طرح، ضمن تشکر از دکتر بیگی نژاد به عنوان نماینده مردم ملایر و نایب رییس کمیسیون انرژی، عزم جدی و همت مضاعف مسئولین استانی و شهرستانی برای اجرای سریع این طرح و رفع محرومیت از این روستاها را خواستار شد.

همچنین بیگی نژاد با دعوت از نمایندگان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، تعاون و نیرو از یک سو و ریش‌سفیدان و اهالی روستاهای پایین دست سد کلان از سوی دیگر، جلسه چند جانبه‌ای را با هدف رایزنی برای تعیین تکلیف موضوع آبرسانی به مزارع پایین دست سد کلان شهرستان ملایر تشکیل داد.

در این جلسه که با حضور مهندس پاک نیا از وزارت نیرو، مهندس دادخواه از وزارت تعاون و دکتر محمدی از وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، ریش سفیدان، بزرگان و اهالی روستاهای پایین دست سد کلان نیز حضور داشتند، مدل ابتکاری برای اجرا و پیاده سازی طرح آبرسانی به مزارع این محدوده برای ایشان تبیین و ارائه شد.

گفتنی است؛ در این طرح که مبتنی بر ابتکار تعاونی و مشارکت اهالی منطقه است، مردم و دستگاه‌های دولتی هم افزایی و مشارکت خواهند داشت و با تجمیع منابع، موانع اجرای این طرح آبرسانی بر طرف می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن