اجتماعی

ثبت جهانی هگمتانه یک تحول در عرصه گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان ضمن مثبت ارزیابی کردن واکنش بارزیابان یونسکو از مناطق مختلف همدان، از روند بازدید ارزیابان ابراز خرسندی کرد.

محسن معصوم‌علیزاده در گفت و گو با همدان آنلاین با بیان روند بازدید ارزیابان یونسکو، اظهار کرد: ارزیابان یونسکو از مناطق مختلفی از جمله تپه تاریخی هگمتانه، مسجدجامع، بازار ، تمامی کاروانسراها، میدان امام، خیابان بوعلی، آرامگاه بوعلی سینا و همه نقاطی که در پرونده ثبت جهانی معرفی کرده‌ایم، بازدید کرده و همه این مکان‌ها را به علاوه حریم عرصه ثبتی، بررسی کردند.

وی افزود: طی جلسه‌هایی که هر شب در خصوص جمع‌بندی بازدیدهای روزانه داشته‌ایم، برآیند ما درباره نظر کارشناسان مثبت ارزیابی شده، چرا که همدان از لحاظ تاریخی دارای داشته‌های بسیار ارزشمندی است که هر بیننده‌ای را مات و مبهوت خود می‌‎کند و در سطح جهانی نیز تحولی عظیم در عرصه گردشگری ایجاد می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت: بازدیدکنندگان یونسکو مسجدجامع همدان را نیز به صورت کامل و تخصصی و حتی با نقشه‌های مرمتی که طی سال‌های گذشته انجام شده‌بود را بازدید کرده که در این زمینه نیز رضایت کامل را می‌شد احساس کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن