اجتماعیسلامت و پزشکی

ارائه خدمات به ۲۵۰۰ دیالیزی در بیمارستان شهید بهشتی به‌صورت ماهیانه

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی گفت: مرکز دیالیز بیمارستان شهید بهشتی همدان ماهانه بصورت میانگین ۲۵۰۰ خدمت رایگان به بیماران دیالیزی ارائه میکند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین دکتر سید مهدی حسینی اظهار کرد : مرکز دیالیز بیمارستان شهید بهشتی همدان ماهانه بصورت میانگین ۲۵۰۰ خدمت رایگان به بیماران دیالیزی ارائه می‌کند.

حسینی افزود: بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی با داشتن 53 تخت فعال و حضور سه فوق تخصص نفرولوژی، بزرگترین مرکز دیالیز استان همدان می‌باشد که روزانه پذیرای بیش از 80 بیمار دیالیزی در دو شیفت صبح و عصر می باشد.

وی ادامه داد: بیش از 250 بیمار دیالیزی تحت پوشش این مرکز هستند که هرکدام از بیماران، 3 روز در هفته و در هر بار مراجعه به مدت 3 الی 4 ساعت تحت دیالیز قرار می‌گیرند.

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی در توضیح علائم شایع بیماران کلیوی، گفت: سوزش و ظاهر شدن خون در ادرار، درد پهلوها، فشار خون بالا، آزمایش غیر طبیعی ادرار (پروتئین در ادرار) و تورم اطراف چشم، دست و پاها از علائم شایع بیماران کلیوی است که توصیه میشود افراد با مشاهده این علایم حتما به پزشک مراجعه کنند و از هرگونه خود درمانی پرهیز کنند.

دکتر حسینی در پایان بیان کرد: افرادی که دچار این بیماری می‌شوند زمانی که عملکرد کلیه‌های آن‌ها به طور دائمی و کامل از بین می‌رود راهی به‌جزء پیوند کلیه و یا دیالیز برای حیات آن‌ها باقی نمی‌ماند که امیدواریم با نهادینه شدن فرهنگ اهدا عضو شاهد از دست دادن هیچ هموطنی در صف انتظار پیوند عضو نباشیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن