اجتماعیفرهنگ و هنر

رشد چشمگیر فضای کتابخانه ها در روستاها

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، با حضور مسئولین بیست و سومین کتابخانه عمومی ملایر با حضور مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و فرماندار ملایر، در روستای توچغاز، از توابع بخش مرکزی ملایر به همت خیرین افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان یکشنبه ۵ شهریور ماه، در این آیین با بیان اینکه ۱۹ درصد کتابخانه های عمومی استان سهم شهرستان ملایر است، افزود: کتابخانه توچغاز به همت سه خیر بزرگوار و با آورده یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی در راستای در تامین زمین و بودجه مالی پروژه و با اعتبار کلی دو میلیارد تومان امروز به بهرهبرداری میرسد.

عاطفه زارعی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار صرف تجهیز و خرید امکانات برای این کتابخانه شده است، تصریح کرد: «کتابخانه عمومی گلستان کتاب» روستای توچغاز یک مرکز اجتماعی و دانش محور محله به شمار میرود که متعلق به قشر خاصی نیست و همه افراد میتوانند از این محیط استفاده کنند.

وی با بیان اینکه این کتابخانه ظرفیت برگزاری کلاس‌های آموزشی مختلف را دارد، افزود: منابع اطلاعاتی جامعی از طریق امکانات الکترونیک در این کتابخانه برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم شده است و انتظار داریم با توجه به هزینه انجام شده در این پروژه اهالی روستا کتابخانه را پویا و فعال نگهدارند.

فرماندار ملایر نیز با بیان اینکه این کتابخانه یک پروژه ارزشمند فرهنگی در راستای گسترش دانایی است، افزود: در هفته دولت امسال در تمامی روستاهای شهرستان، افتتاح پروژه داریم و ملایر به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است.

سلمان اسماعیلی با بیان اینکه در طول این هفته دولت به اندازه ۱۰ سال گذشته پروژه عمرانی و خدمات رسانی، افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شود، اظهار کرد: در طول هفته دولت امسال ۲۷۵ پروژه و طرح عمرانی با اعتباری حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان به ثمر ر می‌نشیند و در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری پیشرفت قابل توجهی داشته‌ایم.

گفتنی است ؛ در ادامه جایگاه عرضه سوخت پارسیان به عنوان بیست و هشتمین مرکز جایگاه سوخت شهرستان ملایر به همت شرکت ملی پخش و فرآورده های نفتی منطقه همدان در میدان امامزاده، بلوار ۱۵ خرداد با حضور مسئولین به بهره برداری رسید.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان، با اشاره به اینکه استان همدان و ملایر در زمینه سوخت رسانی جایگاههای سوختگیری در سطح غرب کشور موقعیت بسیار مطلوبی دارد، افزود: این در احداث این پروژه استانداردهای جهانی رعایت شده است.

امین روستایی با اشاره به اینکه نما و ساخت این پمپ بنزین نقش مهمی در رونق فضای شهری داشته است، افزود: برای ساخت این پروژه ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه بر اساس «طرح کهاب » ساخته شده و بحث‌های زیست محیطی را به طور جدی رعایت کرده است، افزود: هیچگونه آلودگی سوختی در محوطه جایگاه سوخت پارسیان وجود ندارد و این طرحی برای صرفهجویی اقتصادی در مصرف سوخت که با اهداف زیست محیطی پایه‌گذاری شدهاست.

روستای خاطرنشان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت حدود ۲۰۰۰متر مربع با ۱۵ ناظر سوخت به بهره برداری رسیده است و نقش مهمی در افزایش خدمات رسانی به شهروندان این منطقه و همچنین توسعه، بازآفرینی و رشد مناطق کم برخوردار ایفا میکند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن