اجتماعی

کلنگ‌زنی سومین واحد تولیدکننده پوشک بچه در ملایر

همزمان با ششمین روز از هفته دولت با حضور استاندار همدان، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولین و مدیران کل استان و شهرستان، عملیات اجرایی طرح توسعه بافتسان تولید کننده انواع پوشک و پد بهداشتی در زمینی به مساحت 24 هزار متر مربع و اشتغالزایی 350 نفر با سرمایه گذاری هزار و 600 میلیارد تومان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشاهده جوانان بومی شهرستان ملایر که غیرتمندانه لباس کار به تن کرده‌اند برای من حرکتی عزتمندانه است، افزود: مجموعه کارخانجات صنعتی بافتینه و بافتسان در رونق تولید و اشتغال زایی نقش مهمی دارند.

حجت الاسلام احد آزادی‌خواه در حاشیه بازدید از شرکت بافتسان و کلنگ زنی طرح توسعه این شرکت، با تاکید بر اینکه راهی جز حمایت از تولید کننده نداریم، افزود: رهبر معظم انقلاب، در بارها در زمینه حمایت از تولید کنندگان داخلی تاکید داشتند و البته نگاه دولت سیزدهم نیز به این مقوله یک نگاه حمایتی و مساعدتی است.

وی با اشاره به اینکه شرکت بافتسان در حال حاضر برای ۳۵۰ نفر اشتغال زایی کرده است، افزود: در واقع ۳۵۰ خانوار از این شرکت ارتزاق می‌کنند و این یک جهاد بزرگ محسوب می‌شود چرا که بسیاری از جوانان ما در حال حاضر جویای کار هستند.

آزادی‌خواه ادامه داد: ایجاد شغل توسط بخش خصوصی و حمایت دولت، زمینه ساز رونق تولید استقلال و جلوگیری از واردات است، به همین منظور از کلیه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی که می‌توانند در ملایر اشتغال زایی داشته باشند، حمایت می‌کنیم.

نماینده مردم ملایر خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو کارخانه تولید پوشک بچه یکی متعلق به شرکت آلمانی و یکی متعلق به یکی از کشورهای عربی در ایران فعال است، و طرح توسعه شرکت بافتسان که امروز کلنگ زنی می‌شود، می‌تواند یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پوشک در سطح کشور باشد.

آزادی‌خواه یادآور شد: در مجموعه کارخانجات صنعتی بافتینه و بافتسان یک زنجیره تولید و عرضه محصولات بهداشتی، پوشک بچه و … ایجاد شده است واحد جدیدی نیز که قرار است به این مجموعه‌ها اضافه شود، کلیه مجوزهای لازم را از مراجع ذیصلاح دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه خانواده مهاجر یک مجموعه سرمایه‌گذار قابل اعتماد هستند، بدهی بانکی ندارند و حقوق پرسنل خود را به موقع پرداخت می‌کنند، افزود: با کلنگ زنی واحد تولید پوشک بچه برای برای ۳۵۰ نفر اشتغال زایی جدید ایجاد می‌شود.

استاندار همدان نیز با اشاره به اینکه شهرستان ملایر پتانسیل بسیار بالایی در همه زمینه‌ها دارد، افزود: مجموعه بافتینه و بافتسان در دوران سخت کرونا در کنار مردم و دولت بودند، به امروز در عرصه تولید و صنعت حضوری تاثیرگذار دارند.

علیرضا قاسمی‌فرزاد افزود: امروز بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان پروژه در سطح شهرستان، در بخش‌های مختلف افتتاح و یا کلنگ زنی شد.

وی این حجم از پروژه را در سطح استان کم نظیر دانست و افزود: در حال حاضر تولیدکنندگان و صنعتگران ما با عزم و اراده پولادین در حال فعالیت بوده و مدیران نیز در عرصه جهاد و تولید مردانه پای کار هستند.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه هرآنچه که ما را از وابستگی نجات می‌دهد و جلوی خروج ارز را می‌گیرد، برای ما قابل تقدیر است، اظهار کرد: بافتینه و بافتسان یک مجموعه قدرتمند هستند و ما قدر این کارخانجات را می‌دانیم.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه فرایند تولید و اشتغال زایی تحت هیچ شرایطی نباید در سطح کشور دچار خدشه و آسیب شود، گفت: پرسنل مجموعه بافتسان در راه استقلال و خودکفایی کشور قدم برمی‌دارند به همین منظور حاکمیت، نظام و دولت از چنین واحدهایی حمایت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال وابسته کردن ایران به خارج از کشور هستند، افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی ما به برکت حضور جوانان توانمند و متخصص در راه استقلال طلبی و خودکفایی گام برمی‌دارند، از سوی ما انتظار داریم که مدیرعامل شرکت بافتینه و بافتسان در زمینه ایجاد طرح‌های توسعه مبتکرانه و جدید همچنان گام بردارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن