اجتماعی

تلاش چهار ساله شهردای ملایر برای جمع آوری سگ های ولگرد

معاون خدمات شهری شهرداری ملایر در مورد افزایش تعداد و یا افزایش حضور سگ های ولگرد در سطح شهر، گفت: شهرداری ملایر از قریب به چهار سال قبل با احداث واحد موقت ساماندهی سگ های بلاصاحب با مساحتی حدود 6000 مترمربع عرصه و ۳۰۰ مترمربع فضای مسقف و انتخاب پیمانکار و دامپزشک صاحب صلاحیت، گام بلندی در جهت کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب برداشت.

مجتبی داوری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ افزود: با ایجاد این مرکز بخش قابل توجهی از سگ های بلاصاحب از سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شدند، بگونه ای که در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری جمعیت سگ های بلاصاحب به حد متعارف و تعداد سگ های ولگرد در سطح شهر به حداقل خود رسید.

وی ادامه داد: اما به دلایل مختلف از جمله رهاسازي سگ های ولگرد شهرها و روستاهای دور و نزدیک در اراضی پیرامون شهر، غذا رسانی به سگ ها توسط عده ای بی مسئولیت تحت عنوان حامی سگ ها در معابر و پارک های سطح شهر و ممانعت از جمع آوری سگ ها از سطح شهر توسط تعدادی از حامیان و… روند کنترل جمعیت سگ ها را کند کرد.

داوری تصریح کرد: شهرداری ملایر روند کنترل جمعیت سگ ها را با توان و پتانسیل بیشتر پیگیری کرده و تا بازگرداندن امنیت روانی به شهر لحظه ای در انجام وظیفه خود غفلت نمی کند.

معاون خدمات شهری شهرداری ملایر تأکید کرد: انتظار داریم، حامیان سگ ها، فعالیت غذا رسانی را در واحد موقت ساماندهی سگ های بلاصاحب انجام داده و از رها کردن غذای سگ ها در معابر و بوستان‌های شهر اکیدا خود داری کنند.

وی توصیه کرد: مردم نیز باید دفع پسماندهای خانگی را شبانه انجام دهند و در صورت مشاهده هرگونه رهاسازي سگ در اراضی پیرامون شهر، ضمن درج پلاک خودرو مربوطه فورا با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن