اجتماعیاقتصادی

دیوار و شیپور یکی از دلایل گرانی مسکن و خودرو

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری همدان با اشاره به لزوم بر واحدهای صنفی گفت: بازار با نظارت و قانونمداری آرامش پیدا می‌کند و اگر در هر صنفی تنها 2 یا 3 درصد قانون را رعایت نکنند بازار دچار التهاب می‌شود و تورم غیر واقعی صورت می‌گیرد.

اسدالله ربانی‌مهر در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: یکی از دلایل اصلی تورم و گرانی در حوزه مسکن و خودرو، دو پلتفرم دیوار و شیپور هستند که هیچگونه نظارتی بر آن‌ها نمی‌شود و قوانین نظامی صنفی برخی را رعایت نمی‌کنند.

وی افزود: وقتی یک شخص، خودرو شخصی‌اش را با 40 درصد بالاتر از قیمت در دیوار یا شیپور عرضه می‌کند، همین باعث می‌شود که قیمت‌ها افزایش پیدا کند و واقعیت این است یک استاندارد و قانون مشخص برای قیمت مشخص برای قیمت‌گذاری در این دو اپلیکیشن وجود ندارد.

ربانی‌مهر اظهار کرد: افزایش قیمت مسکن و خودرو تاثیر مستقیم بر بازار دارد و باعث التهاب و جو روانی در بازار و افزایش قیمت‌ها می‌شود.

وی بیان کرد: اقدامات اخیر دولت از جمله ثبت اجاره‌نامه‌ها به صورت سیستم و دریافت کد رهگیری کمک بزرگی به مستاجران بوده‌است.

او افزود: نظارت در بازار همدان در 6 ماه اخیر 40 درصد رشد داشته‌است و دستگاه‌های نظارتی عملکرد خوبی در این حوزه داشته‌اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن