اجتماعی

رد پای بی فرهنگی روی دیوارهای شهر

رئیس سازمان سیما ،منظر و فضای سبز شهرداری همدان، با بازخوانی ماده 92 قانون شهرداری تصریح کرد: نوشتن هر نوع مطلبی یا الصاق هر نوشته‌ای بر روی دیوارهای شهر که مخالف مقررات انجمن شهر باشد ممنوع است مگر در محل‌هائی که‌شهرداری برای نصب و الصاق اعلانات معین میکند و در این محلها فقط باید به نصب و الصاق آگهی اکتفا کرد و نوشتن روی آن نیز ممنوع است‌ متخلف علاوه بر تادیه خسارت مالکین به پرداخت پانصد تا یکهزار ریال جریمه محکوم خواهد شد.

حسین خانجانی در گفتگو با پایگاه خبری همدان آنلاین افزود:مرجع برخورد با این جرم در قانون مشخص نشده اما زمانی برخورد می‌شود که مالک خانه یا دیواری که بر روی اون ‌آگهی‌های تبلغاتی نصب شده باشد از نصب کننده شکایت کند،در این صورت پرونده‌ای تشکیل شده و نصب کننده جریمه می‌شود.

خانجانی با بیان این که متاسفانه کسی به دلیل نصب ‌آگهی تبلیغاتی شکایت نمی‌کند، خاطرنشان کرد: پس این ارتباط مستقیمی به  شهرداری ندارد و در صورت شکایت نکردن مالک، قانون خیلی محکمی در این خصوص وجود ندارد.

وی در خصوص تاثیر این تبلیغات بر موضوع ثبت جهانی هگمتانه نیز بیان کرد: موضوع آگهی‌ها و دیوار نویسی‌های تبلیغاتی هرچند تخلف محسوب می‌شود اما تاثیری روی ثبت جهانی همدان و هگمتانه ندارد و همه دنیا گریبان‌گیر تبلیغات هستند.

خانجانی ادامه داد: همکاران ما در منطقه‌هایی که طرح تاریخی در آن وجود دارد، حریم تعیین کرده اند و پاکسازی تبلیغات به طور منظم انجام می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن