اجتماعی

مجتمع‌های خدمات رفاهی ملایر آماده پذیرایی از زائرین اربعین

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر گفت: به منظور تسهیل عبور و مرور و ارائه خدمات به زائرین اربعین ۱۱ باب مجتمع خدمات رفاهی و چهار باب راهدارخانه آماده خدمات رسانی به زائرین عزیز هستند و همچنین پنج اکیپ گشت راهداری به صورت شبانه روزی در مسیر اربعین به صورت آماده باش کامل قرار دارند.

هاشم اسکندریان در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ از آمادگی ظرفیت کامل اتوبوسی و سواری پلاک عمومی برای ارائه خدمات به زائرین خبر داد و افزود: در راستای کمک به راه اندازی و برپایی موکب ها این اداره اقدام به شن ریزی و تسطیح و رگلاژ و آبپاشی محوطه و رمپ های ورود و خروج موکب های شهرستان به تعداد شس فقره کرده است.

وی بیان کرد: در راستای ایمن سازی و آشکار سازی محور ها به ویژه مسیر اربعین، خطکشی محورهای شریانی به صورت سه خط وسط و کناره ها در دست اجراست.

اسکندریان خاطرنشان کرد: در راستای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای و ارتقای ایمنی محور ها به ویژه در ایام سفرهای تابستانی و مسیر زائرین اربعین حسینی (ع) در پنج ماهه ابتدای سال جاری 20 نقطه دارای پتانسیل تصادف توسط اکیپ های امانی آشکار سازی و ایمن سازی صورت گرفته که این عملیات شامل اجرای جدا کننده(نیوجرسی) خاک ریزی و تعدیل شیب شیروانی، تعریض پل ها، نصب علائم، رنگ آمیزی علائم و … است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر تعمیر و راه اندازی مجدد 90 در صد سیستم روشنایی و کف نویسی و نصب گل میخ در 15 مقطع، احداث و پاکسازی 40 فقره پارکینگ ،رگلاژ و تسطیح 500 کیلومتر حریم راه ها را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه راهداری شهرستان بر شمرد.

اسکندریان با اشاره به 910 کیلومتر راه های شهرستان و ترافیک روزانه ثبت شده 85 هزار تایی توسط دستگاه های تردد شمار با در نظر گرفتن متوسط هر تردد حداقل دو نفر ، گفت: سالانه بیش از 60 میلیون نفر از راه های حوزه استحفاظی شهرستان عبور می کنند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ملایر گفت: در قالب نهضت سراسری آسفالت هشت پروژه روکش و آسفالت حفاظتی و درزگیری به متراژ 500 هزار متر مربع درشهرستان ملایر در دست اجراست.

اسکندریان افزود: برای توسعه و عمران روستا ها شش پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی به طول 21 کیلومتر در دست اقدام است، که در هفته دولت آسفالت راه روستایی پریان و هریرز به طول پنج کیلومتر افتتاح شد و امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات مابقی پروژه ها نیز در سال آینده به بهره برداری برسد.

وی گفت: در راستای توسعه خدمات و ایمنی یازدهمین مجتمع خدماتی رفاهی (ارگ) در محور اراک – ملایر (چشمه علی محمد) در هفته دولت با اعتباری بالغ بر 160 هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی 15 نفر با مشارکت بخش خصوصی به بهره برداری رسید که نقش بسزایی در ارائه خدمات به رانندگان و کاربران جاده ای بویژه در ایام اربعین دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن