اجتماعی

اتمام عملیات تصفیه‌خانه شهرستان تویسرکان تا پایان سال

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان خبر داد: عملیات اجرایی خط انتقال و تصفیه خانه شهرستان تویسرکان تا پایان سال به پایان می‌رسد.


دکتر رضا اخلاص‌مند با بیان اینکه سامانه سد سرابی تویسرکان شامل سد سرابی، خط انتقال و تصفیه‌خانه آب شرب است اظهار کرد: ظرفیت سد سرابی بیش از ۹ میلیون مترمکعب می‌باشد که در حال حاضر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب ذخیره آب دارد .


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه خط انتقال آب از سد سرابی تا شهر تویسرکان به طول بیش از ۱۵ کیلومتر است افزود: این پروژه شامل ۴ کیلومتر خط انتقال آب خام از سد تا تصفیه خانه و بیش از ۱۱ کیلومتر خط انتقال آب پاک یا تصفیه شده از تصفیه‌خانه به مخازن داخل شهر تویسرکان می باشد.


وی اعتبار هزینه شده برای پروژه خط انتقال آب از سد سرابی تا شهرستان تویسرکان را تاکنون حدود ۳۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: ۲۴۰ متر از انتهای خط و ۲ حوضچه این پروژه باقیمانده است که بزودی عملیات اجرایی آن به پایان خواهدرسید.


اخلاص‌مند نوع لوله‌های بکار رفته در خط را از نوع چدن داکتیل و GRP عنوان کرد و افزود: قطر لوله های ۵۰۰ و ۶۰۰ میلیمتر می باشد.


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به احداث پروژه تصفیه‌خانه سد سرابی به روش BOT از پیشرفت فیزیکی این پروژه تا ۹۸ درصد خبر داد و افزود: ظرفیت تصفیه خانه شهرستان تویسرکان ۳۳۰ لیتردر ثانیه می‌باشد.


وی مجموع فعالیت عمرانی باقیمانده تصفیه خانه را اقدامات پدافندی، محوطه سازی، حفاظت هوشمند، فنس‌کشی یاد کرد و افزود: در آینده نزدیک عمیات عمرانی این تصفیه خانه به پایان می‌رسد.


مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان تصریح کرد: تصفیه خانه به روش BOT ساخته شده است و طبق گفته سرمایه گذار تاکنون بیش از ۲۲۰۰ میلیارد ریال برای ساخت این تصفیه خانه هزینه شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن