اجتماعی

عدم پرداخت دست‌کم 2 ماه از مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش

معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: متاسفانه با کمبود شدید نیروی معلم در استان همدان رو به رو هستیم.

رضا زارعی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین درخصوص کمبود معلم در استان همدان اظهار کرد: در سال تحصیلی 1402-1403، 11 هزار دانش‌آموز مدارس دولتی و 300 کلاس درس نسبت به سال تحصیلی گذشته افزایش پیدا کرده‌است.

وی افزود: مجموع همکاران مشمول بازنشستگی ما در سال تحصیلی جدید 2 هزار و 560 نفر محاسبه شده، که 1 هزار و 380 نفر بازنشسته شده و  از این تعداد 236 نفر جزء نیروهای موثر همانند مدیران، معلمان و معاونین ما هستند، که تعداد 658 نفر از کارکنان، استمرار خدمت دارند.

زارعی بیان کرد: طبق محاسبات ما و با توجه به اینکه با کمبود شدید معلم در استان مواجه هستیم، در همین خصوص در هفته نیازمند 61 هزار ساعت، حق التدریس هستیم، که لازم است توسط نیروهای بازنشسته سال گذشته و  همچنین شاغلین جبران شود.

زارعی با بیان ریزش سهمیه استان همدان در آزمون استخدامی کشوری عنوان کرد: متاسفانه ما در این زمینه نیز ریزش سهمیه‌ای داریم زیرا داوطلبان به حد نصاب نمره نرسیده‌اند و سهمیه ما حدودا تعداد 1 هزار و 50 نفر هستند که در بدنه آموزش و پرورش استان، جذب این اداره، خواهند شد، البته فرآیند ارزیابی تکمیلی تعدادی از دبیران و هنرآموزان تا 28 شهریور ماه ادامه خواهد داشت و طبق تصمیم‌گیری‌های مرکزی در تهران، اوایل مهر لیست افراد قبول شده را به ما خواهند داد و ما نیز از این نیروها به عنوان معلم و دبیر در مدارس استفاده خواهیم‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان همدان در زمینه ثبت سفارش و توزیع کتاب رتبه سوم را در کشور دارد و کلاس‌بندی‌های هر سه مقطع ما انجام شده و 97 درصد ثبت‌نامی‌های ما صورت گرفته و لازم به ذکر است باقی مانده ثبت‌نامی ها نیز از دانش‌آموزان کاردانش و فنی‌حرفه‌ای و همچنین پایه دهمی‌هایی هستند که هنوز انتخاب رشته نکرده‌اند.

معاونت پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان همدان با بیان این موضوع که چرا معلمان بازنشسته ما استقبال خوبی نسبت به استمرار خدمت ندارند، بیان کرد: علت این موضوع این است که حق‌‌التدریس معلمان بازنشسته ما از بعد از عید به طور کامل باقی مانده و پرداخت نشده‌است و این مطالبه همکاران ما کاملا به جا بوده و ما نیز قول پیگیری مطالباتشان را تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید را داده‌ایم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن