اجتماعی

48 هزار هکتار از اراضی همدان مستعد گرد و غبار

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: 48 هزار هکتار از اراضی استان همدان مستعد گرد و غبار هستند که در مناطق فامنین، آورزمان، قهاوند و بخش هایی از کبودراهنگ قرار دارند و 2 درصد مساحت استان را شامل می شود.

مریم محمدی در گفت‎‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین با اشاره به برنامه‌های کانون گرد غباراستان همدان بیان کرد: یک برنامه کوتاه مدت 3 ساله و یک برنامه بلند مدت 10 ساله به منظور مدیریت کانون های گرد و غبار استان همدان تهیه و ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: گرد و غبار اثرات مخربی به محیط زیست می‌زند و ایران از جمله کشورهایی است که در معرض شدیدترین گرد و غبارها قرار دارد و دراین بین سازمان ملل میزبانی اجلاس بین المللی مقابله با طوفان های ماسه و گرد و غبار را برای اولین بار به جمهوری اسلامی ایران محول کرده است.

محمدی خاطر نشان کرد:  طی دو روز گذشته با حضور مقامات بیش از 50 کشور و هم‌چنین همکاری آژانس‌های بین المللی، اجلاس مقابله با گرد و غبار به میزبانی سازمان حفاظت از محیط زیست در سالن اجلاس سران برگزار شد، در این اجلاس که با سخنرانی ریاست محترم جمهوری آغاز شد، اهم فعالیت کشورهای حاضر در این اجلاس از زبان وزرا و مقامات آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی یادآورشد: تمام مراکز شهرستان های استان همدان مجهز به دستگاه پایش کیفیت هواهستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن