اجتماعیکشاورزی

جزئیات واردات گوشت گرم به استان

مدیر توسعه سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: ما به منظور تثبیت قیمت یا کنترل قیمت گوشت گرم در استان، به معاونت وزیر نامه زده‌ایم تا گوشت گرم وارداتی به همدان نیز برسد.

داریوش سرحدی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین در رابطه با اقدامات جهادکشاورزی به منظور واردات گوشت گرم به استان عنوان کرد: از نظر ما قیمت گوشت گرم در استان بالا است و لازم است تا واردات گوشت به همدان نیز صورت بگیرد، زیرا نیاز است که تعداد بسیار زیادی از مردم گوشت را با قیمت مناسب تهیه کنند.

وی اظهار کرد: با واردات گوشت گرم به استان، ضرری به دامداران نخواهدرسید.

در همین خصوص رییس اتحادیه قصابان همدان گفت: اگر گوشت گرم به همدان وارد شود، شاهد کاهش قیمت یا حداقل ثبات قیمت گوشت در استان خواهیم‌بود.

علی‌اکبر سپهری‌وفا در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین بیان کرد: فعلا کمبودی در زمینه تامین گوشت در سطح استان نداریم، اما اگر جهاد کشاورزی پیگیری‌های لازم را در جهت واردات گوشت گرم به همدان انجام دهد و با درنظر گرفتن دامداران سطح استان، گوشت وارداتی را به همدان نیز برسد، شاهد کاهش قیمت یا حداقل ثبات قیمت گوشت در سطح استان خواهیم‌بود.

وی افزود: درحال‌حاضر قیمت مصوب گوشت 470 هزارتومان و قیمت گوشت گوساله نیز 410 هزار تومان است، که با توجه به ایام اربعین و افزایش تقاضا برای گوشت، این رقم با افزایش رو به رو بوده‌است.  

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن