اجتماعی

برخورد قاطع با متخلفین بازار لوازم‌التحریر

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان همدان از ادامه اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار لوازم التحریر تا نیمه مهر ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، مرضیه یونسی عنوان کرد: از ابتدای شهریور تا نیمه مهر گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی، صمت و اصناف بر چگونگی عرضه اقلام مورد نیاز دانش آموزان و نحوه قیمت گذاری نظارت می‌کنند.

وی افزود: بازرسان در قالب 51 تیم گشت مشترک بر واحدهای صنفی عرضه کننده لوازم التحریر، پوشاک مدرسه، کیف و کفش نظارت می‌‌کنند.

یونسی با اشاره به تشکیل گزارش‌های این طرح گفت: پرونده های گرانفروشی، نداشتن نرخنامه صنفی، صادر نکردن فاکتور و دیگر تخلفات صنفی که در این طرح تشکیل می‌شوند خارج از نوبت رسیدگی و متخلفان بدون هیچ‌گونه اغماض و مماشاتی بر اساس مصوبه سران قوا علاوه بر اشد مجازات مثل تعطیلی واحد صنفی و نصب پارچه بعنوان متخلف، به چند برابر شدن جریمه، محکوم می شوند.

یونسی بیان داشت: با توجه به بازگشایی مدارس و افزایش احتمالی ورود و عرضه قاچاق نوشت افزار همچنین لزوم نظارت بر تأمین و توزیع اقلام مورد نیاز دانش آموزان با همکاری دستگاه های نظارتی و اتحادیه های مرتبط، قیمت نوشت افزار، لباس، کیف و کفش پایش می‌شود که تاکنون ۱۰۶ پرونده تخلف تشکیل و بیش از ۳ میلیارد ریال محکومیت صادر شده است.

یونسی در ادامه گزارشی از بازرسی های انجام شده و رسیدگی به تخلفات پنج ماهه نخست سال ارائه کرده گفت: در سال جاری به پنج هزار و 530 فقره پرونده تخلف در حوزه کالا و خدمات، بهداشت دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز رسیدگی شده، 36 واحد پلمب و تعداد 76 واحد با نصب پارچه در واحد صنفی به مردم معرفی و متخلفان به پرداخت بیش از 137میلیاردتومان جزای نقدی محکوم شده‌اند.

وی از همکاری دستگاه های اجرایی، قضایی و انتظامی در نظارت و تامین امنیت بازار قدردانی کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن