اجتماعی

220 زن همدانی متقاضی مجوز سرویس مدارس

معاون تاکسی رانی استان همدان در خصوص تعداد ثبت مجوز  برای سرویس مدارس گفت: سال گذشته 856 نفر سامان دهی شده بودند اما تا کنون 382 نفر در سامانه ثبت شدند و 17 مورد در حال بررسی هستند.

محمود حضرتی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین ادامه داد: از بین این 382 مورد 116 نفر آقا و 220 نفر خانم هستند که 317 دستگاه سواری و 45 دستگاه تاکسی را شامل می‌شوند.

وی در مورد نحوه اخذ مجوز بیان کرد: بر اساس ابلاغیه ای که به ما داده شده است، شرایط راننده باید هم از نظر سو پیشینه، از نظر روانی، جسمانی و عدم اعتیاد به دخانیات و روان گردان تایید شود و تحصیلات راننده حداقل پایان دوره متوسطه یا سوم دبیرستان قدیم باشد.

وی افزود: خودرو باید از نظر مایه فنی، گواهی مایه فنی و بیمه نامه مکمل که برای حمل و نقل دانش‌ آموزان است چک و در ادامه فرد تایید شود.

حضرتی عنوان کرد: تصمیم گرفته شده سرویس دانش آموزان دختر خانم باشد و شرط راننده مرد برای دانش آموزان دختر متاهل بودن است.

این مقام مسئول در خصوص سهمیه سرویس های مدارس گفت: سهمیه سوخت و توزیع لاستیک به سرویس‌های مدارس اختصاص داده شده و همچنین طرح زوج و فرد برای این افراد آزاد است.

 او در پایان در مورد نداشتن ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس در بلوار مسعودیه افزود: ساکنین این منطقعه منقاضی ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس نبودند و در صورتی این موضوع پیگیری می‌شود که ساکنین تقاضا بنویسند و اگر لازم باشد پیگیری خواهیم کرد.  

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن