اجتماعی

روستای توریستی ازناوله؛ میزبان سیزدهمین جشنواره آیینی شیره‌پزی

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر از برگزاری سیزدهمین جشنواره آیینی شیره پزی ملایر در ششم مهرماه ساعت ۱۵ در روستای توریستی ازناوله خبر داد و گفت: امسال این جشنواره تحت عنوان ” ازناوله؛ ورودی دره جهانی جوزان ” طی دو روز همراه با برپایی بازارچه‌های متنوع عرضه محصولات محلی و سوغات شهرستان از ششم مهرماه تا هفتم مهرماه برگزار می‌شود.

ابراهیم جلیلی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ افزود: پویایی اقتصاد جامعه محلی، معرفی ظرفیت‌های گردشگری ، تاریخی، فرهنگی ، کشاورزی ، صنایع دستی و افزایش ماندگاری مسافر را از اهداف برگزاری این جشنواره‌ عنوان و اظهارکرد : تلاش می کنیم به بهترین شکل ممکن داشته‌ها و توانمندی‌های ملایر را به کشور معرفی کنیم .

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۵ مهرماه ، روز جهانی جهانگردی است ، افزود : در ایران نیز به همین مناسبت از سوی وزرات میراث فرهنگی از ۵ تا 13 مهرماه به نام هفته گردشگری نامگذاری شده و برنامه‌های متنوعی اجرا می‌شود که در این راستا شهرستان ملایر نیز میزبان برگزاری چندین جشنواره بوده است.

این مقام مسئول بازدید رایگان از موزه تاریخ و فرهنگ و ارگ باستانی نوشیجان ، برگزاری ایستگاه نقاشی در موزه لطفعلیان ، تور بازدید خبرنگاران از ظرفیت‌های گردشگری و دیدار با مسئولان را از جمله برنامه‌های این شهرستان در هفته گردشگری برشمرد .

جلیلی با بیان اینکه در استان همدان دو جشنواره در سامانه ثبت رویدادهای میراث فرهنگی به ثبت رسیده که یکی از آنها جشنواره شیره‌پزی سنتی ملایر است ، گفت : امسال اعضای جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره‌های پاییزه ملایر به این نتیجه رسیدند که جشنواره شیره‌پزی سنتی در روستای توریستی ازناوله که دروازه ورود به دره جهانی جوزان است، برگزار شود .

رئیس میراث فرهنگی ملایر خاطرنشان کرد: اعلام برندگان یازدهمین دوره جشنواره خوشه برتر و رونمایی از سند ثبت جهانی انگور (جیاس) ، در ۱۱ مهر با همت جهاد کشاورزی و شرکت پیمان گستر در روستای جوزان برگزار شده همچنین جشنواره گردو و بادام علی ‌‌‌آباد با همکاری دهیاری و شورای اسلامی و بخشداری جوکار در ۱۳ مهرماه در روستای علی‌آباد برگزار می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن