اجتماعی

پروژه‌های مسکن ملی همدان، درگیر تامین زمین

مدیر بنیاد مسکن شهرستان همدان با بیان اینکه تاکنون ۱۱۶۰ متقاضی مسکن ملی در سه شهر قهاوند، جورقان و مریانج تأیید نهایی شده است، گفت: کل متقاضیان مسکن ملی در سه شهر قهاوند، جورقان و مریانج ۵۹۱۳ نفر بوده که در نهایت ۱۱۶۰ نفر مورد تأیید قرار گرفته و تاکنون به ۳۰ متقاضی پروژه تخصیص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین داوود سوری دوشنبه ۳ مهر در کارگروه امور زیربنایی و تأمین مسکن شهرستان همدان، اظهار کرد: در شهر جورقان ۱۱۴۷ متقاضی ثبت‌نام کردند که از این تعداد، ۲۰۴ نفر مورد تأیید نهایی قرار گرفته است.

وی درباره تأمین زمین مسکن ملی در شهر جورقان، افزود: قرار بود دو قطعه ۱۴.۹ هکتاری و ۷.۷ هکتاری از اراضی راه‌وشهرسازی به بنیاد واگذار شود که متأسفانه بخشی در حریم فرودگاه، مسیل‌ها و گاز بوده به طوری که بخش عمده این اراضی منتفی است.

سوری با بیان اینکه بخش ناچیزی از اراضی جورقان طرح تهیه می‌شود که تکافوی نیاز این شهر را نمی‌دهد، ادامه داد: هفت قطعه باقی مانده مسکن مهر شهر جورقان وجود دارد که برای ۲۵ متقاضی تخصیص پروژه انجام خواهد شد اما مابقی متقاضیان باید از زمین‌هایی که شهرداری در حال پیگیری آن است، تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۴۷۱ متقاضی مسکن در شهر مریانج ثبت‌نام شده بود که ۹۱۲ نفر تأیید نهایی شده است، یادآور شد: در شهر مریانج نیز برای تأمین زمین به سمت توافق با مالکان رفته‌ایم به طوری که سه قطعه ۱.۱ هکتاری، ۲.۵ هکتاری و ۳ هکتاری توافق شده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان همدان با بیان اینکه جهادکشاورزی با اراضی که در حاشیه شهر مریانج است، مخالفت و اعلام کرده این اراضی از نوع یک و دو هستند، خاطرنشان کرد: در شهر قهاوند نیز از ۲۹۵ متقاضی ۴۴ نفر تأیید نهایی شده و ۲۲ هکتار زمین برای توافق با مالک در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه ۹.۲ هکتار اراضی ملی در شهر قهاوند کلنگ‌زنی شده است، گفت: ۲۳۵ قطعه تفکیکی در این ۹.۲ هکتار انجام شده و تنها موضوع این است که شش هکتار در داخل محدوده شهر بوده و ۳.۲ هکتار نیاز به کمیسیون ماده ۵ راه‌وشهرسازی دارد.

سوری با تأکید بر اینکه ۹.۲ هکتار پاسخگوی نیاز فعلی شهر قهاوند است، اظهار کرد: ۲۲ هکتاری که در حال توافق با مالکان است، نیاز به همکاری جهادکشاورزی دارد.

وی با اشاره به پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر همدان نیز خاطرنشان کرد: در پروژه ۱۱ هزار واحدی کوی پرواز تاکنون برای ۳۵۰۰ واحد آماده‌سازی فونداسیون انجام شده و ۱۵۰۰ واحد نیز در مرحله اجرای سقف اول و دوم است.

این مقام مسئول گفت: پروژه ۱۲۰ واحدی شهرک بهشتی در مرحله نازک کاری بوده است و تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برنامه داریم تا دهه فجر به افتتاح برسد.

سوری افزود: پروژه ۶۹۰ واحدی شهرک بهشتی در مرحله دیوارچینی بوده و ۵۰ درصد پیشرفت دارد، پروژه ۶۰۰ واحدی شهرک بهشتی نیز در مرحله آماده‌سازی زمین بوده و به‌زودی وارد اجرای فونداسیون خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن