اجتماعیسلامت و پزشکی

شرایط بازگرداندن بیمارستان بهشتی به بهزیستی را نداریم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بیمارستان بهشتی در ابتدای تحویل به علوم پزشکی، ساختمانی معمولی و بدون زیرساخت بوده‌است.

علیرضا توقیری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین درخصوص اعتراضاتی که از سوی بهزیستی استان، دررابطه با بازگرداندن بیمارستان بهشتی به بهزیستی، صورت گرفته‌است، بیان کرد: در سال 84 و زمانی که بیمارستان بهشتی، تنها یک ساختمان معمولی بود، با توجه به نیاز استان این مرکز به علوم پزشکی داده شد، در تمامی این سال‌ها علوم‌پزشکی صدها میلیارد هزینه کرده تا این مرکز تبدیل به بیمارستانی با تمامی زیرساخت‌های لازم شود.

وی عنوان کرد: هم‌اکنون این بیمارستان بخش‌های ویژه‌ای مانند بخش دیالیز و پیوند کلیه دارد، که امکان جابه‌جایی و انتقال این بخش‌ها به سایر بیمارستان‌های استان وجود ندارد، زیرا درحال حاضر و طبق آمار وزارت بهداشت، همدان هزار و 300 تخت به نسبت کل کشور، کمبود تخت دارد و ضریب اشغال تخت در استان همدان 90 درصد است، که این موضوع در برخی موارد باعث آزرده‌ شدن مردم شده و همانطور که در برخی موارد مشاهده کردیم، برخی بیماران برای بستری شدن، باید منتظر خالی شدن تخت‌های دیگر باشند.

توقیری با بیان کمبود شدید تخت در استان، اظهار کرد: با افتتاح بیمارستان اکباتان 270 تخت به ظرفیت تخت‌های استان افزوده می‌شود، و این درحالی است که اگر بیمارستان بهشتی با ظرفیت بیش‌از 380 تخت، از ما گرفته‌شود، نه تنها پیشرفتی نمی‌کنیم، بلکه حدود 100 تخت هم عقب می‌افتیم.

وی درهمین خصوص افزود: ما با توجه به کمبود شدید تخت در استان، در زمان پاندمی کرونا، مجبور به برپایی بیمارستان صحرایی شده‌بودیم.

توقیری با تاکید بر این موضوع که پس از واگذاری بیمارستان بهشتی توسط بهزیستی به علوم پزشکی، طی تفاهم‌نامه‌ای قرار بر این شد که بیمارانی که از طریق بهزیستی به ما معرفی می‌شوند مانند بیماران ضایعه نخاعی و همچنین معلولین و توان‌یابان از خدمات ویژه و  تخفیفات و از برخی خدمات نیز رایگان بهره‌‌مند شوند، گفت: ما با بهزیستی هیچ تقابل و اختلاف دستگاهی نداریم و تمامی این اقدامات به منظور رضایت شهروندان است و مال دولت و مردم است، و اولویت ما مردم هستند که باید درجهت رفاه حال مردم، قدم برداریم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: بیمارستان اکباتان مخصوص کودکان بوده، و مرکز فوق تخصصی کودکان است، تا شاید بتوانیم درحوزه کودکان از این شرایط بغرنج عبور کنیم، و اصلا شرایط بازگرداندن بیمارستان بهشتی را نداشته و نمی‌توانیم این مرکز را جایگزین کنیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن