اجتماعی

حمایت صندوق کارآفرینی امید از کسب و کارهای کوچک

امسال سیزدهمین جشنواره سنتی شیره پزی ملایر به میزبانی روستای توریستی ازناوله با محوریت جشنواره‌ کسب و کارهای بومی و محلی ( کاربوم) ، در مجاورت قلعه باستانی قاسم خان و فضای بکر و طبیعی باغ‌های ازناوله در محیطی باز به همت فرمانداری، بخشداری مرکزی ، میراث فرهنگی ، شورای اسلامی روستا و دهیاری روستای ازناوله برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ آیین سنتی و کهن طبق کشی توسط دختران روستا، اجرای موسیقی محلی، برپایی غرفه‌های متنوع عرضه محصولات کشاورزی، صنایع دستی، انواع آشها و غذاهای محلی، پوشاک و … از ورودی روستا تا انتهای روستا، از جمله برنامه‌های این جشنواره بود.

مدیر کل صندوق کارآفرینی امید استان همدان با بیان اینکه این صندوق در راستای حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک و خود اشتغالی، نسبت به اعطای تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان اقدام می‌کند، افزود: در همین راستا حامی جشنواره های بومی و محلی هستیم.

ارسلان حسن‌پور در سیزدهمین جشنواره سنتی شیره پزی ملایر که به میزبانی ازناول برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف این جشنواره‌های بومی و محلی برندسازی محصولات تولیدی در روستاها و تجمع دانش کارآفرینی برای رونق بازار فروش است.

این مقام مسئول افزود: صندوق کارآفرینی امید در حوزه‌های مختلفی مثل کسب و کارهای کشاورزی،رونق صنایع دستی، ورزش جوانان و اجرای رای طرح‌های نهادهای حمایتی چون کمیته امداد بهزیستی از افرادی که تمایل به این موضوع به حضور در این عرصه‌ها را دارند، حمایت می‌کند.

مدیرصندوق کارآفرینی امید استان همدان، یادآور شد: همچنین افرادی که تمایل دارند می‌توانند با سپرده گذاری در صندوق تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان از تسهیلات اشتغال زایی به منظور راه‌اندازی کسب و کارها استفاده کنند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه فصل پاییز، زمان برگزاری جشنواره‌های متنوع در سطح شهرستان ملایر است، افزود: طی یک ماهه گذشته چهار جشنواره مفرح در ملایر اجرا شد که گواه توانمندی و پتانسیل شهرستان در عرصه‌های مختلف است.

حجت الاسلام احد آزادی‌خواه با اشاره به اینکه از جمله سه حوزه کاربردی که در سطح شهرستان که می‌تواند در رونق اقتصادی نقش موثری داشته باشد، توجه به مشتقات انگور و محصولات کشاورزی است، افزود: قطعاً در کارگروه اشتغال باید توجه ویژه‌ای به این مقوله شود.

وی از استفاده از ظرفیت و پتانسیل هنرمندان بومی شهرستان در جشنواره ازناوله تقدیر کرد و گفت: علی رغم اینکه این روستا برای نخستین بار میزبانی این جشنواره مهم را برعهده داشته است، اما فراهم سازی زیرساخت‌ها و تدارک دیدن برنامه‌های متنوع برای جذب گردشگر در این مراسم قابل تقدیر است.

آزادیخواه با اشاره به اینکه یازدهم مهر ماه نیز در محل دره جوزان جشن رونمایی از سند جهانی شدن انگور ملایر (جیاس) با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار می‌شود، افزود: همچنین در این جشن از رتبه‌های برتر رقابت خوشه‌های برتر انگور تجلیل به عمل می‌آید.

نماینده مردم ملایر در ادامه به دیدار جمعی از ملایری‌ها و مسئولین استان همدان، با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در این دیدار رهبری معظم، از تعدادی از شهدای شاخص ملایر چون شهید امنیت «علی نظری» به اسم نام بردند که نشانه اشراف ایشان به مسائل کشور بوده و باعث افتخار شهرستان ملایر است.

گفتنی‌ است؛ در پایان مراسم از طرف صندوق کارآفرینی امید همدان از سه نفر از برگزیدگان «مسابقه شیره برتر» تجلیل به عمل آمد و به نفر اول ۱۵۰ میلیون تومان، به نفر دوم ۱۰۰ میلیون تومان و به نفر سوم ۵۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت خوداشتغالی اعطا شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن