ورزشی

صعود مقتدرانه تیم‌ملی بسکتبال ایران به یک چهارم نهایی بازیهای آسیایی

تیم ملی ایران با صدرنشینی به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بسکتبال بازیهای آسیایی هانگژو راه پیدا کرد.

این تیم بعد از برد تیم‌های ملی امارت و عربستان در سومین مسابقات مرحله مقدماتی با ترکیب همیشگی خود متین آقاجانپور، نوید رضایی فر، ارسلان کاظمی، سجاد مشایخی و میثم میرزایی به مصاف قزاقستان گربه سیاه خود رفت.

در دقایق ابتدایی دو تیم به ارزیابی همدیگر پرداختند و دراین فاصله سجاد مشایخی و متین آقاجانپور هم موفق به گلزنی شدند و قزاقها سه دقیقه نتوانستند حلقه ایران را فتح کند.

ولی پس از کسب دو امتیاز حریف و دو فوله شدن نوید رضایی فر سینا واحدی به میدان آمد تا زوج واحدی و مشایخی کار خودش را بکنند و با پاس‌های طلایی کاپیتان ارسلان او را صاحب امتیاز کنند و اختلاف را بالا نگاه دارند 11- 2.

البته هاکان دمیر به مدت 5 دقیقه ترکیب جوانش را به میدان فرستاد و در این زمان بود که چند پرتاب سه امتیاز ی خوردیم و نتیجه تایم اول 20- 16 شد.

پیترگریگوریان هم اسیب جزئی دید.

کوارتر دوم بازی با حضوردکتر مناف هاشمی، دبیر کل کمیته ملی المپیک و سیدمحمد پولادگر، معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش ا در سالن بسکتبال حضور پیدا کردند.

شاگردان دمیر هم در این تایم هر چند پراشتباه ظاهر شدند ولی توانستند 15- 9 و در نهایت 35- 35 به رختکن بروند.

در آغاز نیمه دوم باران سه امتیازی توسط بازیکنان دو تیم به روی حلقه های ایران و قزاقستان بارش گرفت و برای لحظاتی بازی سرعت زیادی داشت و ایران 65 – 44 تیم برتر میدان بود.

در وقت پایانی هم ترکیب نیمکت به میدان آمد تا به بازیکنان اصلی استراحت داده شود و در این وقت بود که سینا وحدی توپ ربایی های زیادی انجام داد و با ضد حملات ایران را همچنان پیشتاز نگه داشت.

تا اینکه ایران 86- 60 به برد رسید و به عنوان صدرنشین مستقیما راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.نوید رصایی فر هم با کسب 17 پوئن امتیازآورترین بازیکن میدان شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن