اجتماعیکشاورزی

خبری از کاهش شدید دما نیست

کارشناس هواشناسی استان گفت: از امروز شاهد وزش باد شدید در استان خواهیم‌بود.

روح‌الله زاحدی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: از امروز تا روز چهارشنبه، شاهد وزش باد شدید و در برخی نقاط بارش پراکنده‌ هستیم.

وی افزود: در روز چهارشنبه بارش‌ها کمی افزایش پیدا می‌کند اما به طور کلی بارش‌ قابل توجهی را پیش‌رو نخواهیم‌داشت و طبق پیشبینی‌های صورت گرفته‌ حداکثر 3 الی 4 میلی‌متر بارش را در این هفته، شاهد خواهیم‌بود.

زاهدی عنوان کرد: از شنبه هفته آینده از ابرناکی هوا کاسته می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان درخصوص تغییرات دمایی نیز عنوان کرد: تغییرات قابل ملاحظه‌ای را شاهد نخواهیم بود و فعلا کاهش دمایی زیادی نداریم و کشاورزان نباید نگران این کاهش دما باشند.

وی با اشاره به تغییرات دمایی طی 24 ساعت گذشته در سطح استان بیان کرد: قهاوند و فامنین با 10 درجه خنک‌ترین مراکز استان بوده و همدان نیز در خنک‌ترین ساعات 12 درجه و در گرم‌ترین ساعات 25 درجه سیلیسوس راشاهد بوده‌است.

زاهدی با توضیح درباره بروز پدیده (ال‌نینو) خاطرنشان کرد: پدیده ال‌نینو زمان آغاز مشخصی ندارد و پیشبینی می‌شود که در آبان و آذر بارش‌ها در منطقه ما با افزایش رو‌به‌رو باشد، که علت این افزایش بارش، افزایش رطوبت و گرم شدن آب سطح اقیانوس در شرق اقیانوس آرام است که همین موضوع می‌تواند باعث تقویت بارش‌ها در برخی مناطق و در منطقه ما شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن