اجتماعی

پلاک‌کوبی برای تسهیل و تسریع امور پستی باید مستمر باشد

رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه پست، امری ملموس برای مردم است، گفت: بحث پلاک‎کوبی از قدیم بوده و به منظور تسهیل و تسریع امور پستی مردم این امر باید مستمر باشد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، محمد نعیمی سرپرست پست استان همدان و تعدادی از کارکنان این مجموعه به منظور بیان درخواست‌ها و ارائه برخی پیشنهادات با حضور در شورای شهر با رییس و نایب رییس شورا دیدار و گفت و گو داشتند.


محمود مسگریان با بیان اینکه بحث پلاک‎کوبی نیز از قدیم بوده و به منظور تسهیل و تسریع امور پستی مردم این امر باید مستمر باشد، گفت: در خصوص ورود شهرداری به بحث شماره‌گذاری نیز شورا مشکلی ندارد و با ارائه لایحه این امر مورد تأیید قرار خواهد گرفت.


مسگریان با اشاره به اقدام خوب شهرداری طی دو سال گذشته در شماره‌گذاری کوچه‌های معابر اصلی شهر، بیان کرد: باید بازنگری کلی در سطح شهر به ویژه معابر جدید و حاشیه شهر انجام شود.


رییس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: ورود شهرداری به بحث شماره‌گذاری نیاز به پیش‌بینی بودجه دارد که در صورت ارائه لایحه و تصویب آن، اعتباری در بودجه به این منظور در نظر گرفته خواهد شد.


مسگریان در خصوص درخواست مطرح شده برای ارسال قبوض عوارض شهرداری از طریق پست نیز خاطرنشان کرد: به منظور تحقق این مهم باید هماهنگی لازم با شهرداری انجام شود و این موضوع قابل مذاکره است.


وی افزود: امید است این دیدار موجب حل مسائل عنوان شده در خصوص تسریع امور پستی شهروندان گردد .

صفری‌افلاکی گفت: شورا به مشارکت شهرداری در شماره‌گذرای معابر نظر مثبت دارد.


نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه کدگذاری و شماره‌گذاری در معابر، پیشینه زیادی در جوامع نسبتا پیشرفته دارد، اظهار کرد: طبق قانون شهرداری‌ها در بند 27 ماده 55 مصوب در دهه 30، شهرداری موظف به نامگذاری و شماره‌گذاری معابر بوده اما تاکنون شماره گذاری انجام نشده است!


ناصر صفری‌افلاکی به طرح دو سال گذشته مجلس مبنی بر افزودن تبصره‌ای به بند۲۴ ماده 80 وظایف شوراها اشاره کرد که در آن جمعی از نمایندگان تقاضای افزودن شماره‌گذاری _ بر اساس یک شیوه نامه ملی_ کرده بودند؛ معاونت قوانین مجلس این طرح را خوب دانسته اما نیازمند به افزودن بند جدید ندانسته چرا که معتقد است شماره‌گذاری نیز ذیل بند نامگذاری گنجانده شده است.


وی با اشاره بر نظر مثبت شورا برای مشارکت شهرداری در شماره‌گذاری بیان کرد: این بستر آماده است چرا که این امر اقدامی برای تسهیل و تسریع امور مردم است.


سرپرست پست استان همدان گفت: انعطاف‌پذیری از ویژگی‌های مهم پست است.


محمد نعیمی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت پست و شماره‌گذاری، افزود: در صورت مشارکت شهرداری در این خصوص آدرس‌یابی در حوزه شهری تسهیل خواهد شد که این امر بسیار کمک کننده به پست خواهد بود.


وی انعطاف‌پذیری را از ویژگی‌های مهم پست برشمرد و تصریح کرد: پست از ابتدای تولد با صدور شناسنامه تا پایان زندگی و ابطال شناسنامه به افراد، خدمت ارائه می‌کند.


سرپرست پست استان همدان ادامه داد: در بحث شهری هر چه پست رونق داشته باشد موجب کاهش ترافیک، هدر رفت سوخت و هزینه‌ها خواهد شد.


نعیمی با تأکید بر اینکه رابطه مستقیم بین امور پستی و مباحث شهرداری است، خاطرنشان کرد: پست می‌تواند در موارد مختلف همچون توزیع قبوض عوارض شهرداری همکاری داشته و حجمی از کار شهرداری را کاهش دهد.


وی پلاک‌کوبی را امری ضروری در سطح شهر دانست و یادآور شد: امروز موارد مختلف از ثبت‌نام مدارس تا صدور مجوز مشاغل و… از طریق احراز نشانی انجام می‌شود و به منظور تسریع این امر و دقت در کار نیاز به پلاک‌کوبی است.


سرپرست پست استان همدان خواستار مشارکت شهرداری در امر پلاک‌کوبی شد و اظهار کرد: مشکل کنونی پلاک‌گذاری است چراکه آپارتمان‌سازی‌ها آدرس‌های دقیق و استاندارد را از بین برد و نیاز به پلاک‌کوبی بوده و این امر با مشارکت شهرداری تسریع خواهد یافت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن