اجتماعی

رونمایی از سند نشان جهانی انگور ملایر

ملایر دارای ۱۲ هزار هکتار باغ انگور است که به طور میانگین سالانه 276 هزار تُن انگور از تاکستان‌های آن برداشت می‌شود، عمده تولید انگور ملایر به کشمش و 8100 تن نیز به شیره تبدیل می شود. با پیگیری‌های فراوان مسئولین بالاخره نظام تولید انگور دره جوزان سال ۱۳۹۷ در سازمان فائو ثبت جهانی شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ در همین راستا در نشست مشترکی با حضور دکتر نیازی معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس، سازمان جهاد کشاورزی استان همدان و معاونان این سازمان و چند تن از مسئولان وزارتخانه، مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی ملایر بررسی شد.

در ادامه در دره جوزان ملایر جشن انگور با هدف رونق توسعه گردشگری و رونق اقتصادی برگزار و از “سند نشان جهانی انگور” رونمایی شد، همچنین یازدهمین در جشنواره خوشه برتر انگور ملایر با تقدیر از برگزیدگان خود به ایستگاه پایانی رسید و سه نفر به عنوان خوشه برتر و یک نفر به عنوان سنگین‌ترین خوشه انتخاب شدند.

وزن و سلامت خوشه، رسیدگی و درصد قند، درشتی و یکنواختی حبه‌ها، رنگ و قابلیت حمل و نقل خوشه‌ها از جمله آیتم‌های انتخاب خوشه‌های برتر بود که “امید مرادی‌فر” از استان مرکزی به عنوان سنگین‌ترین خوشه، “مهسا مختار جوزانی” از ملایر، “امیرعلیریحانی” از ارومیه و “عباس سرکبود” از ملایر عنوان خوشه‌های برتر را احراز کردند.

در این آئین معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به اینکه ۲۵ درصد قنوات استان همدان در شهرستان ملایر است، اعتباراتی را برای لایروبی قنوات این شهرستان اختصاص دادیم.

صفدر نیازی‌شهرکی با بیان اینکه “ملایر” یکی از مناطق مستعد تولید انگور در کشور است، افزود: پروژه “از آبخیز تا جالیز” توسط وزارت جهاد کشاورزی با همکاری منابع طبیعی در دست اجراست و اولویت دیگر ما آبیاری‌های هوشمند است.

مدیر کل جهاد کشاورزی همدان نیز ” با بیان اینکه ملایر یکی از قطب‌های تولید انگور کشور بوده و عمده تولید تبدیل به کشمش می‌شود، گفت: نقشه تولید انگور یکی از برنامه‌های ماست که با کمک تولید کنندگان، باغداران، محققان و دانشگاهیان تهیه شده و تمامی مسائل فنی، اقتصادی، بازرگانی و صنایع تبدیلی در این نقشه دیده شده است.

رضا بهراملو با بیان اینکه اجرای طرح فَراز را یکی از اولویت‌های مهم در حوزه انگور به شمار می رود، اظهارکرد: ملایر رتبه نخست استان را در اجرای طرح فراز دارد و از ۳۰۰ هکتار طرح فراز در استان، بیش از ۱۰۰ هکتار در ملایر اجرا شده که در جلوگیری از سرمازدگی، ارتقای بهره‌وری و کاهش مصرف آب اثرگذار ا

در ادامه فرماندار ملایر اظهارکرد: سالانه حدود ۲۷۶ هزار تُن انگور از سطح ۱۲ هزار هکتار باغ‌های این شهرستان برداشت می‌شود، و عمده محصول تولیدی انگور با ۴۳ هزار تُن به کشمش تبدیل شده که جنبه صادراتی دارد و اشتغال و رونق اقتصادی خوبی را ایجاد کرده است.

سلمان اسماعیلی به تولید سالانه 8100 تُن شیره انگور در ملایر اشاره و خاطرنشان کرد: همزمان با جشنواره خوشه برتر، از سند جیاس انگور ملایر نیز رونمایی شد که این سند جهانی یک افتخار ملی است.

وی در ادامه با بیان اینکه انگور ملایر رقبای جدی بسیاری داشت، اما با تلاش و پیگیری‌های مستمر، نشان جهانی این میراث مهم کشاورزی برای همیشه به نام ملایر و درّه تاریخی جوزان ثبت شد، گفت: برگزاری جشنواره‌های متعددی چون آلبالوی زنگنه، ترشیجات و شوریجات سامن، شیره‌پزی، بادام و گردو علی‌آباد، نقش مهمی در اشتغالزایی، معرفی محصولات کشاورزی ملایر و رونق اقتصادی این شهرستان دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن