اجتماعی

همیاران محلات، مظهر عملی مردمی‌سازی است

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه همیاران محلات مظهر عملی مردمی‌سازی است، گفت: در بحث آموزش شهروندی و ورزش محلات باید از این ظرفیت به منظور مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها استفاده شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، سعید شهابی‌نیا در کمیسیون فرهنگی با موضوع گزارش معاونت اجتماعی در خصوص آموزش شهروندی، اظهار کرد: در حوزه آموزش شهروندی با وجود کمبود نیرو و عدم تخصیص اعتبار لازم طی سال جاری چند کار مهم انجام شده است.


وی به برخی اقدامات شاخص در حوزه آموزش شهروندی اشاره کرد و گفت: معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی شهرداری در این خصوص با استفاده از ظرفیت آکادمی فوتبال شهرداری بحث آموزش شهروندی را برای یک‌هزار نونهال و نوجوان ورزشی انجام داد.


رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: تأمین اساتید دوره‌های آموزش شهروندی از طریق فراخوان توسط جهاد دانشگاهی با حفظ وجهه علمی از دیگر اقدامات خوب در این حوزه بوده است.


شهابی‌نیا با اشاره به پیگیری آموزش شهروندی در زنگ اول مهر به همت معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی و مناطق چهارگانه شهرداری، افزود: انیمیشن‌های آموزش شهروندی نیز باید به شکل جدی پیگیری و هر چه سریع‌تر رونمایی شود.
وی با تأکید بر اینکه با توجه به شرایط موجود بحث آموزش شهروندی از ابتدای امسال خوب دنبال شده است، تصریح کرد: قدم‌های بنیادی خوبی در این حوزه برداشته شده است.


رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: در مناطق چهارگانه نیز مدیر اجتماعی فرهنگی ایجاد شده و مسایل مالی مرتبط به ویژه در حوزه آموزش شهروندی باید از این طریق دنبال می‌شود.


شهابی‌نیا با تأکید بر اینکه مناطق باید در حوزه فرهنگی و اجتماعی، قوی وارد شوند، خاطرنشان کرد: معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی شهرداری باید به عنوان یک ستاد برنامه‌ریزی کلی برای مناطق به ویژه در بحث آموزش شهروندی داشته باشد.
رضایی: مهدهای کودک و مدارس ابتدایی باید مهد آموزش شهروندی باشد.


رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز با تأکید بر اینکه مهدهای کودک و مدارس ابتدایی باید مهد آموزش شهروندی باشد، گفت: افکار و شخصیت افراد در این مقاطع شکل می‌گیرد و به منظور اثربخشی بیشتر آموزش‌ها باید برای این رده سنی برنامه‌ریزی داشته باشیم.


علی رضایی با بیان اینکه رویکرد تحولی در دوره مدیریتی در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری شروع شده است، تصریح کرد: چشم‌انداز در این سازمان پویا و رو به جلوست.


وی با تأکید بر اینکه باید منابع و اعتبارات خوبی به ورزش شهروندی و آموزش شهروندی تخصیص یابد، افزود: در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ورزش مهمترین ابزار و اهرم بوده و شهرداری باید به آن توجه داشته باشد.


رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: در حوزه بانوان، ظرفیت در رشته‌های گوناگون بسیار بالاست و توجه به این امر در بحث ورزش شهروندی ضروری است.


رضایی یکی از مظاهر مشارکت مردم در محلات را ورزش دانست و یادآور شد: معتقدم در حوزه ورزش نگاه ویژه و عمق‌بخشی بیشتر لازم است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن