اجتماعیکشاورزی

آمادگی ستاد بحران استان در مواجهه با پدیده (ال‌نینو)

مدیریت بحران استانداری همدان ازآمادگی دستگاه‌های مختلف برای مقابله با آسیب‌های احتمالی ناشی از بارش‌های فراتر از نرمال پیش‌رو خبر داد.

 حمید پورحسینی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین بیان کرد: طبق پیشبینی‌های صورت گرفته امسال در کل کشور با بارش‌های فراتر از نرمال رو به رو هستیم که لازمه مقابله با آسیب‌های این پدیده پیشبینی و همچنین شناسایی محل‌های مستعد آبگرفتگی در شهرها است.

وی افزود: در استان همدان نیز تمامی دستگاه‌ها در حوزه کاری خود باید برای مقابله با این پدیده آماده باشند، شهرداری نیز باید در حوزه فعالیت خود عمل کرده و محل‌هایی را که احتمال آبگرفتگی دارد را شناسایی و همچنین لایروبی رودخانه‌های سطح شهر را آغاز کند.

پورحسینی ادامه داد: البته لایروبی رودخانه‌ها در سطح شهر  به عهده شهرداری است و در خارج از شهرها شرکت آب منطقه‌ای باید به این امر رسیدگی کند که البته اولویت باید مکان‌هایی باشد که در نزدیکی شهرها هستند و احتمال وقوع خطر را دارند.

وی افزود: ما در همین خصوص جلساتی را با دستگاه‌های اجرایی مربوطه ترتیب داده‌ایم تا تصمیم‌گیری و پیشبینی‌های لازم را انجام بدهیم تا به بهترین شکل و بدون بروز خسارتی بتوانیم از این نعمت بهره‌مند شویم.

مدیریت بحران استانداری همدان با بیان اینکه مشکلاتی در این مسیر وجود دارد، اظهار کرد: مشکلاتی در حد متعارف در این زمینه‌ها وجود دارد به عنوان مثال عدم تفکیک آب‌های سطحی و فاضلاب و همچنین پایین بودن ارتفاع، بسته به مقدار بارش، می‌تواند باعث آبگرفتگی سطح معابر شود که در همین خصوص اعتباراتی از محل مدیریت بحران کل کشور به 5 استان به منظور  رفع مشکلات ناشی از آب‌های سطحی، اختصاص پیدا کرده‌است.

وی در پایان با اعلام آمادگی کامل مدیریت بحران بیان کرد: در صورت بروز هر گونه مشکل گروه‌های واکنش سریع شهرداری آماده برطرف سازی حوادث هستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن