ورزشی

ضعیف‌ترین نمایش وزنه‌برداری در 21 سال اخیر

وزنه‌برداری ایران عملکرد ضعیفی در بازی های آسیایی هانگژو داشت و برای اولین بار در ۲۱ سال اخیر موفق به گرفتن مدال طلا نشد و تنها با یک نقره به کار خود پایان داد.

تیم ملی وزنه برداری مردان ایران با هفت مرد و سه زن در بازی‌های آسیایی هانگژو شرکت کرد که حاصل آن تنها یک نقره بود.

تیم مردان ایران در ۲۱ سال اخیر یکی از ضعیف‌ترین نتایج را رقم زد. علاوه بر اینکه ایران نتوانست مدال طلا بگیرد، در تیم مردان و زنان، چهار وزنه‌بردار نیز مسابقه را تمام نکردند. 

نکته قابل توجه دیگر، افت رکوردی نمایندگان ایران بود. اکثر وزنه‌برداران ایران نسبت به قهرمانی جهان با کاهش رکورد روبرو بودند و بعد از قهرمانی جهان نتوانسته بودند، آمادگی خود را حفظ کنند. 

برخی وزنه‌برداران ایران در قهرمانی جهان ۲۰۲۳ نتوانستند خوب ظاهر شوند و در بازی های آسیایی نیز  نمایش ضعیف خود را ادامه دادند.

مصطفی جوادی ستاره ایران در قهرمانی جهان نیز در هانگژو متفاوت از قهرمانی جهان بود. درست است که او در یک وزن بالاتر وزنه زد اما نتوانست در حد و اندازه خود ظاهر شود و همان رکورد قهرمانی جهان را هم تکرار نکرد. 

سطح رقابت در وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی بالا بود و شاهد ثبت رکوردهای بالا بودیم اما حداقل انتظار از نمایندگان ایران این بود که وزنه‌های انتخابی را بزنند. در هانگژو همانند قهرمانی جهان تعداد حرکات صحیح نمایندگان ایران چشمگیر نبود و کادرفنی باید به دنبال راه چاره باشد. 

وزنه‌برداری همیشه یکی از رشته‌های مدال‌آور در بازی‌های آسیایی بوده است اما اکنون اوضاع خوبی ندارد. آنچه مشخص است تیم ملی نیاز به یک تغییر نسل دارد تا استعدادهای جدیدی به آن تزریق شوند. شاید اگر کادرفنی روی نفرات جوان‌تر که پتانسیل دارند، کار کند در آینده بهتر بتواند جواب بگیرد، در غیر این صورت با وضعیت رکوردی برخی وزنه‌برداران حال حاضر تیم ملی، به نظر نمی‌رسد در مسابقات بعدی هم اتفاق خاصی رقم بخورد. 

دختران نیز برای اولین بار روزی تخته بازی‌های آسیایی رفتند اما آنها هم نتوانستند نمایش خوبی داشته باشند و در اولین حضور با دو اوتی و یک نهمی، کارنامه خوبی از خود به جا نگذاشتند. 

درست است که کسی انتظار مدال از دختران نداشت اما نمایش ضعیف آنها نیز بر کسی پوشیده نیست و به نظر می‌رسد تیم دختران هم نیاز به بررسی بیشتر دارد. 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن