اجتماعی

افتتاح یادمان شهدای بمباران انبار نفت قدیم همدان

در سومین روز از اجلاسیه دومین کنگره گرامیداشت هشت هزار شهید استان همدان یادمان شهدای بمباران انبار نفت افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین امین روستایی، مدیر منطقه از وفای به وعده مجموعه سوخت‌رسانان برای ساخت یادمان شهدا در بازه زمانی متعهد شده گفت.

وی افزود: 16 شهریور ماه امسال کلنگ آغاز عملیات احداث یادمان بالا با حضور سردار فرجی، مدیر اجرایی کنگره گرامیداشت هشت هزار شهید استان و تنی چند از مسوولان استانی بر زمین زده شد و مجموعه سوخت رسانان و در رأس آن وزارت نفت پس از گذشت یک ماه و قبل از آغاز اجلاسیه مذکور، عملیات ساخت را به پایان رساندند و پروژه آماده بهره برداری است.

او یادآور شد: یادمان نقش یادآوری، پاسداشت و استمرار بخشی از تاریخ پرافتخار مردم است و در قالب یک اثر هنری، مفاهیمی مرتبط به جنگ تحمیلی را بیان می‌کند که بار حماسی و اعتقادی در نزد مخاطب ایجاد می‌کند.

روستایی با اشاره به مطلب بالا گفت: این یادمان در راستای ادای دین و وظیفه ملی توسط وزارت نفت در طلوع 43مین سالگرد 8 سال دفاع مقدس، با هدف پاسداشت فرهنگ ایثار و مقاومت و از خودگذشتی مردمان دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان و انتقال این مفاهیم ناب به نسل های آینده در دستور کار قرار گرفت و با تلاش شبانه روزی و پیگیری های مستمر یادمان 18 مهر 1402 افتتاح می شود.

مدیر منطقه همدان خاطرنشان کرد: انبار نفت همدان و تأسیسات جانبی آن در ساعت 13:45 روز سه شنبه 30 دی ماه سال 1365 توسط هواپیماهای دشمن بعثی مورد اصابت بمب و موشک قرار گرفت و بیش از 45 تن از شهروندان و سرنشینان مظلوم اتوبوس در حال سوخت گیری در پمپ بنزین مجاور انبار شهید و مجروح شدند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن