اجتماعی

اتمام عملیات خیابان اکباتان تا پایان سال

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان گفت: جداره‌سازی خیابان اکباتان، تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

احسان صباغی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین درخصوص علت روند کند جداره‌سازی خیابان اکباتان بیان کرد: علت روند کند جداره‌سازی خیابان اکباتان این است که ما علاوه بر  بحث جداره‌سازی در این مسیر باید استحکام‌سازی املاکی که در این خیابان هستند و تعدادی از این بناها درحال تخریب هستند، را نیز مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: به طور کلی فرآیند جداره‌سازی زمان‌بر است، همانطور که در جداره‌سازی خیابان بوعلی شرقی و غربی نیز نیز ما با این مسائل رو به رو بودیم، البته طبق قرارداد اولیه، تا پایان سال بحث جداره‌سازی خیابان اکباتان باید انجام شود.

صباغی عنوان کرد: ما در ادامه روند رسیدگی به خیابان‌ها، خیابان شهدا را در یک مرحله، به مناقصه گذاشتیم اما هیچکس داوطلب نشده‌است، و مناقصه به مرحله دوم رسیده‌است، و برآورد و طراحی این خیابان نیز در دستورکار سال 1402 قرار دارد.

وی درخصوص جداره‌سازی میدان امام نیز گفت: اقدامات برای 2 قطاع از 6 قطاع این محل انجام شده، و برای ادامه این روند نیز پیمانکار انتخاب شده و باید کار را آغاز کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به مرمت و احیای خانه تاریخی پوستی‌زاده، اظهار کرد: مساحت کل پروژه یک‌هزار متر مربع شامل مرمت جامع خانه پشتی با قدمت قاجاری جهت رستوران و آشپزخانه و پذیرش هتل بود.

وی درخصوص گذر فرهنگی نیز اظهار کرد: گذر فرهنگی شهر همدان همسو با حفظ داشته‌های تاریخی و رونق گردشگری در یکی از مهمترین محدوده‌های فرهنگی و تاریخی شهر در حال اجرا است.

صباغی با بیان اینکه گذر فرهنگی همدان از میدان آرامگاه بوعلی تا میدان باباطاهر با محوریت اجتماعی ایجاد می‌شود، تصریح کرد: براساس طرح حد فاصل میدان آرامگاه بوعلی تا میدان هگمتانه و اتصال این معابر به بافت بازار و میدان باباطاهر در قالب گذرفرهنگی همدان شناخته می‌شود.

به گفته مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان، گذر فرهنگی از جنب مسجد آیت‌الله آخوند ملاعلی معصومی همدانی شروع و به پشت مسجد حاج ابراهیم بیگ و میدان باباطاهر ختم می‌شود.

صباغی اضافه کرد: عملیات اجرایی گذر فرهنگی همدان شامل پیاده‌راه‌سازی، نماسازی و مرمت خانه‌های تاریخی این محدوده است که با توجه به ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری این محدوده می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد.

وی با اشاره به اینکه سهم اجتماعی گذر فرهنگی همدان بیش از سهم حمل‌ونقل است، خاطرنشان کرد: برای خودروها هم لاینی اختصاص داده شده است اما عملکرد معبر، انسان محور خواهد بود.

وی در پایان بیان کرد: عملیات خاکبرداری مجتمع توسعه گردشگری کبابیان نیز در  دستورکار قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن