اجتماعی

خواهرخواندگی ملایر و کوکند ازبکستان؛ زمینه ساز تحولات اقتصادی

معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ملایر گفت: خواهرخواندگی ، امروزه شکل نوینی از تعاملات و دیپلماسی بین شهرهای دارای شرایط خاص و جهانی است که با هدف اشتراک‌گذاری تجربیات شهری برای ایجاد شهرهای خلاق و پویا و شکوفاتر انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ عباس ساریخانی افزود: در این راستا نشستی به منظور ایجاد هماهنگی‌های لازم برای انعقاد پیوند خواهرخواندگی با حضور «مشاور وزیر میراث فرهنگی» برگزار کردیم تا در آبان‌ماه میزبان مدیران شهری شهر کوکند و سفیر ازبکستان باشیم.

وی با اشاره به اینکه به موازات انعقاد پیوند خواهرخواندگی، یکسری تفاهم‌نامه‌هایی در حوزه‌های گردشگری ، اقتصادی و صادراتی نیز منعقد خواهیم کرد، افزود: این قرارداد سرآغازی برای انجام مبادلات تجاری و تعاملات اجتماعی بین دو شهر خواهد شد.

ساریخانی با بیان اینکه یکی از اهداف ما رونق صنعت گردشگری است،گفت:درصدد هستیم با تسهیل تورهای گردشگری بین دو شهر ، دعوت از تورگردان‌ها و ارائه تخفیفات ویژه توریستی ، مسافران و گردشگران بیشماری به ملایر جذب کنیم .

وی خاطرنشان کرد: از تمامی نخبگان ، صاحب‌نظران و فعالان حوزه گردشگری و اقتصادی شهرستان ملایر دعوت می‌کنیم پیشنهادات ، طرح‌ها و برنامه‌هایی که منجر به رشد و توسعه ملایر می‌شود را تا پیش از سفر میهمانان کوکند به ملایر و در راستای بهره‌مندی هرچه بیشتر از این فرصت به شهرداری ملایر ارائه کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن