اجتماعیاقتصادی

همدان نقطه استراتژیک تجاری در غرب کشور است

همایش منطقه‌ای تجارت و بازرگانی به میزبانی همدان و با حضور دکتر شا‌ه‌میرزایی معاون تجارت وزارت صمت، دکتر حسینی معاون اقتصادی استانداری همدان برگزار شد و روسا و معاونان ادارات کل صمت استانهای قم، مرکزی، اصفهان و لرستان نیز حضور داشتند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین دکتر احمد شانیان مدیرکل صمت استان همدان در این همایش گفت: همدان نقطه استراتژیک تجاری در غرب کشور است که در تسهیل‌گری صادرات به کشور‌های هدف از جمله عراق نقش موثری در صادرات کشور دارد.

وی اظهار داشت: صادرات، اولویت مهم همدان در توسعه روابط اقتصاد خارجی است که در این راستا با ورود استاندار همدان اقدامات درخور توجه‌ای شکل گرفته است.

مدیرکل صمت استان همدان به صادرات محصولات کشاورزی، صنعتی و تولیدی همدان به کشور هدف اشاره کرد و افزود: از آنجا که عمده‌ترین محصولات صادراتی استان به عراق ارسال می‌شود استان همدان می‌تواند در ارسال محصولات صادراتی دیگر استان‌ها به این کشور نقش اثرگذاری داشته باشد.

وی عنوان کرد: اقلام صادراتی استان شامل ۱۱۰ قلم کالا در بخش کشاورزی، صنعتی، معدنی و صنایع دستی است که به ۱۹کشور جهان صادر شده است.

شانیان بیان کرد: کشمش، فروسیلیس، وازلین صنعتی، سیمان و پی وی سی پزشکی از اقلام مهم صادراتی استان هستند که با توجه به ظرفیت‌های بخش کشاورزی و صنایع دستی حجم بالایی از صادرات همدان در این دو بخش قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن