ورزشی

بازی‌های پاراآسیایی هانگژو/ شروع کار پاراتنیس روی میز

محمد عرفان غلامی صبح امروز به عنوان اولین ورزشکار پاراتنیس روی میز ایران در پاراآسیایی هانگژو به میدان رفت و مقابل حریف ژاپنی شکست خورد.

در نخستین روز از رقابت‌های پاراتنیس روی میز هانگژو و در قسمت انفرادی مردان، محمد عرفان غلامی نخستین نماینده کشورمان بود که به میدان رفت.


او که در گروهی سخت با قهرمان ژاپن و قزاقستان قرار گرفته، در نخستین دیدار به مصاف ورزشکار رده ۳ آسیا یعنی قهرمان ژاپنی رفت.


غلامی که بسیار با روحیه مسابقه را شروع کرد، توانست یک ست از حریف نامدار خود بگیرد اما در نهایت با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد.


او فردا به مصاف رقیب قزاقستان می‌رود تا در صورت کسب پیروزی از این گروه به مرحله بعد صعود کند.

شانس مدال داریم


مهرداد علی قارداشی، رییس فدراسیون تنیس روی میز و سرپرست تیم ملی پاراتنیس روی میز ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو با اشاره به مسابقه عرفان غلامی گفت:« این نتیجه قابل پیش‌بینی بود چرا که درست مثل رشته تنیس روی میز، در پاراتنیس روی میز نیز تمام قدرت‌های دنیا در جنوب شرق آسیا هستند و سطح مسابقات آسیایی دست کمی از المپیک یا جهانی ندارد . رقیب ژاپنی قهرمان آسیا و صاحب رنک ۳ این رشته است. ما امیدواریم که فردا عرفان غلامی با پیروزی مقابل رقیب قزاقستانی بتواند از این گروه صعود کند، چراکه از هر گروه دو نفر به مرحله بعد می‌روند و ما هنوز شانس صعود داریم.»

او در پاسخ به این سوال که آیا ملی‌پوشان ایران در این رقابت‌ها شانس مدال دارند، گفت:« در دوره قبل پاراآسیایی جاکارتا به یک مدال برنز توسط جانفشان رسیدیم. این ورزشکار شانس تکرار این موفقیت را دارد اما سطح بازی‌ها به نسبت ۴ سال قبل خیلی بالاتر است. البته هر چهار ورزشکار ما در یک سطح هستند و نمی‌توان گفت خیلی با یکدیگر اختلاف دارند. بسته به قرعه و شرایط روز مسابقه همه آنها می‌توانند موفق شوند.»

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن