اجتماعیکشاورزی

اراضی روستای گرجایی رفع تصرف شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر از رفع تصرف حدود هشت هکتار از اراضی روستای گرجایی خبرداد و گفت: این اقدام در راستای حفظ و حراست از اراضی ملی شهرستان ملایر صورت پذیرفت.

جواد زنگنه در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین بیان کرد: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت المال به میزان هشت هکتار از اراضی ملی روستای گرجایی از توابع ملایر که مورد تصرف قرار گرفته بود، رفع تصرف و قلع و قمع مستحدثات و اعاده به وضع سابق اراضی ملی، انجام شد.

وی با بیان اینکه ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال است، خاطرنشان کرد: این مأموریت با هماهنگی حوزه قضایی بخش زند و دستگاه های مدیریت بحران سطح بخش زند از جمله بخشداری زند و همکاری و حضور در صحنه عوامل و پرسنل پاسگاه های انتظامی زنگنه، مهدویه ، پلیس پیشگیری، یگان امداد و شهرداری زنگنه انجام پذیرفت.

زنگنه در ادامه از بازدید از پروژه های مشارکتی مرتعداری در روستای عباس آباد آورزمان خبر داد و گفت: در راستای حفظ و حراست از مراتع و افزایش پوشش گیاهی منطقه، از پروژه های مشارکتی مرتعداری انجام شده سال قبل در روستای عباس آباد آورزمان بازدید کردیم و برای اجرای پروژه های مشارکتی کاشت گونه های مرتعی و دارویی در سال جدید برنامه ریزی شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در راستای جلوگیری و ممانعت از قطع بی رویه درختان یک دستگاه نیسان حامل درخت بید قطع شده از عرصه های ملی ازندریان توقیف شد، افزود: در راستای صیانت و حفاظت از اراضی ملی و حفظ حقوق بیت المال حین گشت و سرکشی پاسگاه ویژه حفاظتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر از اراضی ملی ازندریان مشاهده شد فردی اقدام به قطع اشجار در اراضی ملی می کند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر با اشاره به اینکه با هماهنگی و حضور پرسنل پاسگاه انتظامی ازندریان اشجار قطع شده توقیف و برای متخلف پرونده قضایی تشکیل و به مرجع قضایی ارسال شد، گفت: اقدامات صورت گرفته با هماهنگی رئیس حوزه قضایی بخش جوکار صورت پذیرفت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن