اجتماعی

اوقاف برای رفع نیاز مسکن مردم ملایر وارد میدان می‌شود

نماینده مردم ملایر و نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در سلسله جلسات متعدد خود با مسئولین سازمان اوقاف و امور خیریه کشور طی ماه‌های اخیر، موضوع استفاده از زمین‌های اداره اوقاف در شهرستان ملایر برای رفع نیاز مسکن مردم را در دستور کار پیگیری خود قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ دکتر هادی بیگی نژاد در دفتر کار خود میزبان حجت الاسلام رضا زین العابدین مدیرکل اوقاف استان همدان و حجت الاسلام اباذر عباسی رییس اداره اوقاف ملایر بود.

در این نشست با پیگیری بیگی نژاد و بر اساس توافقات حاصل شده طی جلسات قبلی، سازوکار اجرایی واگذاری زمین در قالب سه طرح زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

تامین زمین مناسب و در محدوده شهری برای طرح‌های نهضت ملی، اقدام ملی و جهش ملی مسکن، واگذاری زمین به همه تعاونی های مسکن تشکیل شده برای کارکنان ادارات و بنگاه‌های اقتصادی شهرستان ملایر (خصوصی و دولتی)و تامین و واگذاری زمین به طرح جوانی جمعیت برای خانواده دارای سه فرزند و بیشتر در این جلسه مطرح شد.

نماینده ملایر در مجلس اظهار کرد: ما در حال برداشتن گام بزرگی برای حل مشکل مسکن اقشار متوسط و کم برخوردار شهرستان ملایر با استفاده از ظرفیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه هستیم.

وی افزود: در بخش اول از این توافق که دارای سه سطح است، مقرر شد تا با همکاری اداره راه و شهرسازی شهرستان، بانک اطلاعاتی خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر در ملایر استخراج شده و در اختیار اداره اوقاف قرار گیرد تا برنامه ریزی‌های لازم در مورد ساز و کار اجرایی واگذاری زمین به این عزیزان، طراحی و اجرا شود.

بیگی نژاد با بیان اینکه در گام دوم این طرح، خانه‌دار شدن برای جمع قابل توجهی از کارمندان دولتی و کارکنان بخش خصوصی ملایر تسهیل میشود، گفت: با همکاری مردم و سازمان اوقاف و امور خیریه کشور مقرر شد تا همه کارکنان بخش خصوصی و دولتی که امکان تشکیل تعاونی مسکن کارکنان دارند، بتوانند برای ساخت مسکن مناسب از زمین‌های اوقاف در ملایر استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه توافقات خوبی با حجت الاسلام زین العابدین؛ مدیرکل اوقاف استان همدان در مورد ساز و کار همکاری این مجموعه با طرح‌های نهضت ملی و اقدام ملی مسکن در حوزه واگذاری زمین‌های مناسب به مردم و متقاضیان صورت گرفت که در حال اجرا و پیاده سازی است.

نماینده مردم ملایر خاطرنشان کرد: در هر سه سطح از این برنامه اقدام، واگذاری زمین به افراد واجد شرایط تابع قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه در اداره اوقاف است و صرفا افرادی که دارای فرم (ج) سبز باشند، یعنی سابقه بهره مندی از امکانات دولتی در حوزه زمین و مسکن را نداشته باشند، قابلیت استفاده از این امکانات را دارند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن