اجتماعی

افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیازی به واریز وجه اولیه مسکن ملی ندارند

فرماندار ملایر گفت: متقاضیان واجد شرایطی که تحت پوشش نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و بهزیستی هستند، نیازی به واریز وجه اولیه در بحث مسکن ملی ندارند.

به گزارش پایگاه همدان آنلاین سلمان اسماعیلی در جلسه شورای تامین مسکن ملایر افزود: پروژه احداث دو شهرک جدید «ایمان و امید ملایر » در حال پیشرفت است و در چند روز اخیر گمانه‌زنی تعیین نوع خاک انجام و روز دوشنبه هم با پرواز پهپاد نقشه نهایی و یک پانصدم زمین تهیه می‌شود.

وی با بیان در شهر زنگنه ۴۴ نفر از متقاضیان، واجد شرایط شرکت در طرح نهضت ملی مسکن شده‌اند که از این تعداد تاکنون ۳۰ نفر با واریز وجه اولیه ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند، اظهار کرد: در شهر ازندریان نیز از ۸۶ متقاضی واجد شرایط، تعداد ۴۳ نفر ثبت‌نام خود را با واریز وجه اولیه قطعی کرده‌اند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه از تعداد ۱۱ متقاضی واجد شرایط در شهر جوکار نیز تعداد سه نفر با واریز وجه ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند، ادامه داد: آخرین فرصت برای متقاضیان واجد شرایطی که تاکنون در شهرهای ازندریان، جوکار و زنگنه ثبت‌نام خود را قطعی نکرده‌اند، نهم آبان ماه است و کسانی‌که تا این تاریخ نسبت به واریز وجه اقدام نکنند، از سامانه حذف می شوند.

فرماندار ملایر افزود: بعد از تاریخ یاد شده و نهایی شدن تعداد متقاضیان، قطعات آماده شده از طریق قرعه‌کشی بین همشهریان تقسیم و تحویل می‌شود، همچنین دولت برنامه ویژه‌ای برای تامین مسکن نیازمندان دارد و متعاقباً جزییات آن اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی گفت: علاوه بر این، توافقی با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان داریم که با سازوکاری نسبت به تامین ویژه زمین و تولید ثروت برای اقشار نیازمند شهرستان، اقدام کنیم در این خصوص جلسات و هماهنگی‌های لازم از حدود سه ماه پیش آغاز شده و همزمان علاوه بر شناسایی افراد و پیگیری تشکیل تعاونی‌های مربوطه، به دنبال دریافت مجوزهای لازم هستیم.

اسماعیلی با بیان اینکه مراحل تملک زمین‌های مورد نظر در سامن هم از طریق توافق با مالکین و اعمال ماده ۸ نهایی شده و پروژه در حال پیشرفت است، افزود: برای قانون جوانی جمعیت هم ثبت‌نام متقاضیان ادامه دارد که جزییات آن متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن