اجتماعی

رصد بازار با ۲۶ تیم بازرسی

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان از اجرای مانور سراسری در سطح استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، مرضیه یونسی بیان کرد:در هشت آبان مصادف با سالروز تأسیس سازمان تعزیرات حکومتی،طرح ابتکاری مانور سراسری تعزیرات حکومتی همدان علاوه بر کل استان همدان، با دستور معاون محترم وزیر دادگستری و ریاست عالی سازمان تعزیرات حکومتی در سراسر کشور اجرا می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان افزود: در این طرح ۲۶ تیم بازرسی در قالب گشت مشترک در سراسر استان در سطح بازار حاضر، و از صنوف مختلف بازرسی می‌کنند.

یونسی اظهار کرد: در این طرح ابتکاری بازرسان و کارشناسان سازمان دامپزشکی، صمت، جهاد کشاورزی، پلیس امنیت اقتصادی، بهداشت، استاندارد و اتاق اصناف حضور دارند.

در ادامه یونسی افزود:از ابتدای سال ۸۳۷۷ پرونده به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده که ۹۸ درصد آنها رسیدگی و رای مقتضی صادر شده که از این تعدادپرونده ، ۷۸۰ پرونده تخلف مربوط به نانوایی ها،۲۰۳ پرونده مربوط به تخلف مرغ فروشی ها، ۱۴۱پرونده مربوط به تخلف لوازم یدکی و تعمیرکاران، ۱۲۱ پرونده مربوط به میوه‌فروشی‌ها و تعداد ۴۲ پرونده تخلف مربوط به کشتارگاه ها بوده است.

وی بیان داشت: از ابتدای سال در راستای اجرای طرح های مختلف تعداد ۶۸۱ تیم بازرسی گشت مشترک ۶۳۲۸ بازرسی را انجام داده که ۱۳۳۵ گزارش تخلف تهیه و برای رسیدگی به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد، که در این بین فقط در خصوص احتکار ۴۳ پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شده که برای متخلفان بیش از ۱۲ میلیارد و ۷۵۸ میلیون‌ریال محکومیت صادر شده است.

یونسی گفت:در پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز، بهداشت و درمان، و کالا و خدمات برای متخلفان بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال محکومیت صادره شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن