اجتماعیسیاسی

رقابت ۱۰۱ نفر ملایری برای تصاحب کرسی‌های مجلس

فرماندار ملایر با بیان اینکه ۱۰۱ نفر برای حضور در نمایندگی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند، از رشد ۳۰ درصدی ثبت‌نام داوطلبان مجلس در ملایر و رشد هفت درصدی افزایش تعداد شعبات اخذ رأی شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی در جلسه ستاد انتخابات ملایر، با اشاره به اتمام مهلت قانونی ثبت‌نام داوطلبان، گفت: در مجموع ۱۰۱ نفر در حوزه انتخابیه شهرستان ملایر برای دوازدهمین دوره انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند که نسبت به انتخابات سال ۱۳۹۸ رشدی بالای ۳۰ درصدی دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از خرداد ماه امسال ستاد انتخاباتی شکل گرفت و هشت کمیته زیر مجموعه آن مشخص شد، و افزایش شمار داوطلبان ثبت‌نام شده در این دوره نوید یک انتخابات پر شور با مشارکت حداکثری را می‌دهد.

فرماندار ملایر با بیان اینکه هیات بازرسی نیز شکل گرفت و اعضای آن مشخص و در این دوره نسبت به دوره قبل، هیات بازرسی تقویت شد، افزود: از روز چهارشنبه سوم آبان ماه فرآیند بررسی صلاحیت‌ها آغاز شده و نتایج در موعد مقرر اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: ۹۲ نفر از داوطلبان مرد و ۹ نفر خانم و ۲۰ نفر دارای مدرک دکترا، ۷۴ نفر کارشناسی ارشد، شش نفر کارشناسی، یک نفر مدرک حوزوی و دو نفر مشمول ماده ۳۲ هستند و ۲۵ نفر هم سابقه ایثارگری دارند.

فرماندار ملایر با بیان اینکه نسبت به انتخابات سال ۱۳۹۸، هفت درصد تعداد شعبات اخذ رای را اضافه کردیم، افزود: ۱۹۹ شعبه اخذ رای به منظور تسهیل در مشارکت و حضور حداکثری مردم، به ۲۱۳ شعبه افزایش یافت که هفت درصد رشد دارد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه افزایش تعداد شعب طبق بررسی‌های لازم در هیات‌های اجرایی شکل گرفت و افزایش ۱۴ شعبه به تصویب رسید، گفت: از ۲۱۳ شعبه در شهرستان، ۱۰۲ شعبه شهری و ۱۱۱ شعبه روستایی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از ۲۱۳ شعبه اخذ رای، ۱۴۵ شعبه به صورت ثابت و ۷۱ شعبه سیار است و هیات‌های اجرایی در موعد مقرر در شهر ملایر و سه بخش‌ فرعی سامن جوکار و زنگنه شکل گرفت و همه ۳۰ نفر معتمدین معرفی شده، مورد تایید قرار گرفتند و از طریق رای‌گیری هشت نفر از هیات‌های اجرایی به عنوان معتمدین و اعضای اصلی هیات اجرایی و پنج نفر به عنوان علی‌البدل انتخاب شدند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن