اجتماعی

تعیین تکلیف اطلس فرهنگی شهر و سامانه شمسه شهرداری

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان بر تعیین تکلیف اطلس فرهنگی و سامانه شمسه شهرداری تاکید کرد.


به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین مرتضی کرباسیان در جلسه کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر که پیرامون بررسی عملکرد بودجه ۶ ماهه نخست سال جاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری برگزار شد، بیان کرد: این سازمان باید ضمن برگزاری جلسات مشترک با سازمان‌های حمل و نقل و بار و سفر و فرهنگی اجتماعی بتوانند اطلس فرهنگی و سامانه شمسه را به نتیجه برساند.


کرباسیان با اشاره به تبلیغات فضای شهری، اظهار داشت: تبلیغات و جانمایی سازه‌های آن باید بر اساس استانداردهای تعریف شده صورت پذیرد و بر این اساس مکان فضاهای تبلیغاتی و دیوارنگاره‌ها به شکلی باشد که در منظر شهری مشکلی ایجاد نکند.


وی تاکید کرد: شهر همدان متاسفانه در نورپردازی و گردشگری شبانه ضعیف است که این مهم هم به شهرداری و هم امور برق مربوط می شود و باید به شکلی عمل کنند که شهروندان بتوانند از فضای شبانه شهر نیز استفاده کنند.


رئیس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای شهر همدان، نصب المانهای نوری، روشنایی معابر و پیاده‌روها و نورپردازی مساجد و پارکها را از موارد مهمی دانست که در ایجاد نشاط و شادابی در فضای شهری موثر است.


کرباسیان در این خصوص تاکید کرد: سازمان سیما و منظر شهری شهرداری باید برنامه جامع ۵ ساله نورپردازی به ویژه در مساجد و نصب المان شهری را تدوین کند.


وی همچنین بر بهره برداری و برگزاری برنامه فرهنگی و هنری در میدان امام خمینی تاکید کرد و افزود: عدم پویایی و استفاده از این فضا باعث ایجاد ناهجاری‌های اجتماعی و مشکلات دیگر می‌شود که این مهم تا پایان سال جاری باید بررسی و اجرا شود.


کاوسی‌امید: نقشه فرهنگی شهر تدوین شود


رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گفت: در دوره پنجم شورای شهر اطلس فرهنگی قرار بود تهیه شود و تاکنون ناقص مانده که می‌توان با مبلغ اندکی آن را تکمیل کرد.


کاوسی‌امید اضافه کرد: ضروری است در خصوص تدوین برنامه‌های فرهنگی با حضور نهادهای مرتبط جلساتی در شورای شهر برگزار شود و شورا در این زمینه به عنوان قرارگاه فرهنگی باشد.


وی گفت: با توجه به اینکه شهرداری وظایفی در حوزه فرهنگی دارد و از آنجایی که پشتیبانی 99 درصد کارهای فرهنگی شهر را نیز انجام می‌دهد بر این اساس شورا و شهرداری می‌بایست در برنامه ریزی و راهبری هم پیشرو کار فرهنگی باشند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن