اجتماعی

مسئولان همدانی در همکاری با پاد پیش‌قدم نبودند

مسئول طرح ملی پاد (پیشگیری از استعمال دخانیات در دانش‌آموزان) مسئولان استان همدان را به همکاری با این طرح دعوت کرد.


حمیدرضا شاهسون در گفت‌ و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین اظهار کرد: ما برای اجرای این طرح در استان همدان آمادگی کامل را داریم اما متاسفانه تاکنون هیچ مسئولی از این استان به ما دست همکاری نداده است، من از مسئولین همدانی دعوت می‌کنم که درخصوص اجرای این طرح به ما دست یاری دهند.


وی در ادامه افزود: پاد طرحی ملی به منظور حرکت به سمت ایجاد مدارس بدون دخانیات و پیشگیری از مصرف دخانیات در دانش ‌آموزان است و این طرح با همیاری مربیان، کادر مدارس و والدین دانش‌ آموزان با ارائه آموزش‌هایی پیشگیرانه و ایجاد محیطی مناسب سعی در پیشرفت اهداف خود در زمینه پیشگیری از استعمال دخانیات در دانش آموزان و نواجوانان دارد.


شاهسون در خصوص اقدامات صورت گرفته نیز بیان کرد: ما تاکنون پسران و دختران زیادی را به عنوان پادیار ثبت کرده‌ایم که حدود 4000 نفر در این آمار پادیار فعال و حدود 10000نفر از این افراد پادیار معمولی معرفی شده‌اند.


او با بیان اینکه در ‌‌آخرین آمار بدست آمده شاهد رشد ۱۳ درصدی مصرف مواد مخدر در نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ سال هستیم خاطر نشان کرد. این روند در دختران نوجوان حادتر است و شاهد رشد ۱۳۳ درصدی هستیم.


حمیدرضا شاهسون در پایان گفت: متاسفانه این آمار هر روزه درحال افزایش است و این موضوع فاجعه‌ای بیش نیست، ما در تلاش هستیم تا با آگاه ساختن نسل نوجوان جامعه این‌ آمار را به حداقل برسانیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن