اجتماعی

ساخت خانه عالِم روستایی در مناطق محروم

به منظور ساخت خانه عالِم روستایی در مناطق محروم شهرستان ملایر، ظرفیت خَیِّرین و نهادهای حمایتی با محوریت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بسیج شدند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ پس از اعلام آمادگی فرزند شهید سردار مرتضی فراهانی در راستای ساخت سه خانه عالِم در روستاهای محروم شهرستان ملایر با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال و با هدف یادبود و شادی روح بلند و ملکوتی این شهید، نماینده مردم ملایر و نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس، با هماهنگی‌های سازمانی به منظور جلب مشارکت به منظور تامین اعتبار و اجرای شایسته نیّت این واقف را در دستور کار خود قرار داد.

دکتر هادی بیگی‌نژاد در همین راستا میزبان تعدادی از خَیِّرین و فعالان جهادی دغدغه ‌مند ملایر بود و برنامه ریزی برای ساخت سه خانه عالِم در روستاهای ” رضوانکده، گرجایی و زمان آباد” از محل اعتبارات تامین شده توسط خیرین و مشارکت‌های سازمانی را آغاز کرد.

نشست چند جانبه بیگی نژاد با هدف برنامه ریزی برای ساخت سه خانه عالِم در روستاهای محروم ملایر با استفاده از ظرفیت خیّرانی چون فرزند سردار شهید مرتضی فراهانی، سازمان بسیج سازندگی و سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، در این نشست تعدادی از اعضای شورا، دهیاری و روحانیون مقیم روستاهای هدف خدمت، به بحث و اظهار نظر در این مورد پرداختند.

سرهنگ ملکی مسئول بسیج سازندگی ملایر نیز در این جلسه گفت: بسیج سازندگی آمادگی دارد برای ساخت هر خانه عالِم به میزان سرمایه مالی تامین شده توسط خَیِّر این طرح و تا سقف ۱.۵ میلیارد ریال، تامین اعتبار و مشارکت کند.

گفتنی است؛ طی مذاکرات انجام شده با حجت الاسلام و المسلمین خاموشی؛ رییس سازمان اوقاف کشور در این مورد که هفته قبل توسط بیگی نژاد انجام شده بود، این سازمان نیز اعلام آمادگی کرده است ۳۰ درصد از هزینه ساخت هر خانه عالِم (به میزان آورده خَیِّر و تا سقف ۱.۵ میلیارد ریال) را تامین کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن