اجتماعی

مطالبات پیمانکاران شهرداری عادلانه پرداخت شود

رییس کمیسیون بازرسی، نظارت و امور اداری شورای شهر همدان با بیان اینکه باید پرداخت مطالبات پیمانکاران از محل خزانه مدنظر قرار گیرد، گفت: رعایت عدالت در پرداخت مطالبات نیز امری ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، مرتضی کرباسیان در جلسه کمیسیون بازرسی، نظارت و امور اداری با موضوع بررسی مشکلات پیمانکاران حوزه عمرانی شهرداری، اظهار کرد: مطالبات پیمانکاران عمرانی شهرداری از مهمترین موضوعاتی است که شهردار و معاونان وی به ویژه معاون مالی و اقتصادی باید تدبیری به منظور پرداخت‌ها بیاندیشند.

وی با بیان اینکه قرار بر وصول مطالبات پیمانکاران از طریق برات کارت بود، گفت: به دنبال ابلاغ بخش‌نامه بانک مرکزی این موضوع با مشکلاتی مواجه شده و معاونت اقتصادی شهرداری پیگیر حل این مشکل است.

رییس کمیسیون بازرسی، نظارت و امور اداری شورای شهر همدان بیان کرد: در نظارت بر اجرای پروژه‌ها گاهی به شکل سلیقه‌ای عمل می‌شود و در مواردی سخت‌گیری و برخی موارد نیز نادیده گرفتن مسائلی را شاهد هستیم در حالی که باید نگاه یکسان در نظارت‌ها باشد.

کرباسیان خواستار رتبه‌بندی پیمانکاران شد و افزود: باید بتوانیم روندی تعریف کنیم که در پایان سال پیمانکاران پروژه‌ها با امتیازدهی بر اساس شاخصه‌های تعیین شده درجه‌بندی شده و پیمانکاران برتر معرفی شوند.

وی با بیان اینکه برخی پیمانکاران چند پروژه در دست اجرا داشته و نمی‌توانند به خوبی این موارد را مدیریت کنند، تصریح کرد: کیفیت، تحویل به موقع، پرداخت حقوق کارگران و مواردی از این دست باید در شاخصه ارزیابی پیمانکاران مدنظر قرار گیرد.

رییس کمیسیون بازرسی، نظارت و امور اداری شورای شهر همدان ادامه داد: مطالبه و مشکل اصلی پیمانکاران عدم پرداخت به موقع مطالبات، بحث تأمین اجتماعی و مالیات است.

کرباسیان با بیان اینکه باید پرداخت مطالبات پیمانکاران از محل خزانه مد نظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: با ارائه صورت وضعیت از سوی پیمانکاران باید موارد در اسرع وقت توسط معاونت اقتصادی شهرداری بررسی و پرداخت‌ها به صورت منظم انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه رعایت عدالت در پرداخت مطالبات نیز امری ضروری است، یادآور شد: به منظور ایجاد انگیزه برای انجام بهتر و با کیفیت‌تر پروژه‌ها و تحویل به موقع با ارائه صورت حساب پیمانکاران باید پرداخت‌ها عادلانه و به صورت منظم باشد.

رییس کمیسیون بازرسی، نظارت و امور اداری شورای شهر همدان اظهار کرد: با حل مشکل مالی پیمانکاران و پرداخت مطالبات آن‌ها، پروژه‌ها با کیفیت بهتر و با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن