اجتماعیکشاورزی

گلخانه‌ها به سبک جدید و شیشه‌ای اجرا شوند

استاندار همدان بر ساخت گلخانه ها به سبک جدید و به صورت شیشه ای تاکید کرد و گفت: این گونه گلخانه ها از هدر رفت انرژی جلوگیری کرده و بهره وری را افزایش می دهد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین علیرضا قاسمی فرزاد روز چهارشنبه در نشست توسعه گلخانه های استان همدان افزود: در صورت احداث گلخانه به روش شیشه ای گاز کمتری مصرف می شود و امکان ماندگاری گلخانه برای مدت بسیار طولانی تری وجود دارد.

وی ادامه داد: زمین های خالی قبل از اینکه به ویلا تبدیل شود را می توان به گلخانه تغییرکاربری داد تا بتوانند در تولید محصولات به جامعه کمک کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه برای هر کیلو سیب زمینی ۲۰۰ لیتر آب مصرف می شود، تاکید کرد: راهبرد جهاد کشاورزی تبدیل کشت های پر آب بر به کشت های کم آب و بهره وری باشد، تا در حفظ منابع زیر زمینی استان هم به درستی عمل کنیم.

وی یادآور شد: محصولات گلخانه ای از لحاظ کمیت و کیفیت بهتر است چرا که روند رشد آنها از لحاظ کود و سم کنترل و محصولاتی با آفت کمتر تولید می شود.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: راهبرد آب منطقه ای باید به گونه باشد که کشاورزان را به ایجاد گلخانه با هدف مصرف آب کمتر تشویق کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن